Autorem wpisu jest: Sudety – IT

24 sierpnia 2007 w Warszawie na terenie położonego w przepięknej scenerii Hotelu Boss odbyły się eliminacje Festiwalu Kuchni Polskiej. Tym razem kucharze zawodowi prezentowali dania związane z kuchnią mazowiecką.

Podczas konkursu odbyły się konkursy dla zaproszonych gości, a także degustacje organizowane przez sponsorów Festiwalu.
Prace ekip oceniało zarówno jury degustacyjne, złożone z osobistości związanych z życiem kulturowym i społecznym oraz jury profesjonalne, w składzie którego znaleźli się znawcy kuchni: Robert Kowalewski – szef kuchni Hotelu Boss, przewodniczący jury; Jacek Szczepański – niezależny ekspert kulinarny; Robert Stelmaszyk – szef kuchni Hotelu Grand w Sopocie; Piotr Malewski – prezes firmy Stalgast; Krzysztof Maciejczyk – specjalista ds. bankietów oraz Adam Michalski – Stalgast.
Potrawy serwowane przez ekipy były tak pyszne, że jurorzy mieli nie lada problem, by wyłonić zwycięzcę.

Wśród startujących najlepsza okazała się ekipa Dworku Panderosa z Siedlec: Irena Cecotka i Joanna Dadacz serwując mus z karpia, żur z borowikami i kładzionymi kluseczkami oraz kotlet z sarniny w sosie jałowcowym.

Drugie miejsce zajęli Artur Jakub Mentel i Khasherdene Jargalsaikhan z Forte Club, którzy przygotowali potrawkę z raków, barszcz malinowy ze świeżym ogórkiem i karpia z czerwoną soczewicą i lisiczkami.

Na trzecim miejscu znalazły się dwie ekipy: LOT Catering w składzie: Grzegorz Kaszubowski i Michał Pawlicki, ich dania to: tęczowy tatar z karpia podany na grillowanych plastrach cukinii, zupa kurkowa z grzankami i perliczki z jabłkami i śliwowicą z ziemniakami po polsku oraz Restaurację Złoty Lin- Andrzej Piekarzewski i Daniel Ostaszewski, którzy podali polędwiczki faszerowane grzybami z sosem jeżynowym, chłodnik mazowiecki i karpia w piwie z ziemniakami i fasolą szparagową.
Wszyscy laureaci tradycyjnie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Zwycięzcy otrzymali również czapki rogatywki – symbol Festiwalu Kuchni Polskiej, w których wystąpią na Wielkim Finale we Wrocławiu 10 listopada 2007.

Wszystkich miłośników kuchni polskiej zapraszamy na kolejne eliminacje, które odbędą się 2 września 2007 we Wrocławiu przy Torze Wyścigów Konnych na Partynicach.

Organizatorem imprezy jest firma Sudety-IT

 

Foto: Sudety-IT

Na zdjęiu: ekipy podczas pracy

Galeria: zwycięska ekipa z Dworku Panderosa, zdobywcy II mijesca z Forte Club, jury podczas oceny potraw, ekipa Złotego Lina, LOT Catering