Po sukcesie poprzednich trzech etapów, które zabrały nas w kulinarną podróż po Francji, Włoszech i Czechach, czas na ostatni — finałowy — etap drugiej edycji akcji „Zostań Ambasadorem Drożdży Babuni". Tym razem — mając na uwadze powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie” - zostajemy w granicach naszej ojczyzny, gdyż to właśnie Polska będzie tematem przewodnim IV etapu.

Nie ma nic smaczniejszego od wypieków będących połączeniem polskiej tradycji piekarniczej i cukierniczej z pasją do pieczenia, darami złotej polskiej jesieni i Drożdżami Babuni, które od prawie 170 lat towarzyszą nam w kuchni. A to wszystko przy akompaniamencie coraz krótszych dni, żółknących liści i spadających z drzew kasztanów, które zwiastują nadchodzący wielkimi krokami koniec astronomicznego lata.

Oto zasady IV etapu:

Każdy uczestnik ma za zadanie przygotować drożdżowy wypiek charakterystyczny dla danego regionu. W przypadku Polski są to:

  • pieczywo,
  • placek drożdżowy z owocami,
  • babka drożdżowa,
  • drożdżówki z owocami,
  • makowiec,
  • pączki.

Następnie zdjęcie 📷 wypieku razem z przepisem trzeba zamieścić w komentarzu pod postem konkursowym.

Komisja konkursowa wyłoni trzech nowych Ambasadorów, którzy nawiążą współpracę z marką Drożdże Babuni! Na każdego z nich czekać będzie szereg nagród, m.in. zestaw Ambasadora oraz publikacje autorskich przepisów w e-booku Drożdży Babuni, a także na profilach marki.

Nie czekaj! Dołącz już dziś i zdobądź tytuł Ambasadora Drożdży Babuni!

Na Wasze zgłoszenia organizatorzy konkursu czekają od 22 sierpnia do 12 września 2022 r. do godziny 23.59!

Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu – http://skr.ac/regulaminzostanambasadorem

#AmbasadorDrożdżyBabuni #ZostańAmbasadorem #KulinarnaPodróż