Autorem wpisu jest: Marian Jeżewski

Sushi zadomowiło się w kraju nad Wisłą na dobre. Dowodem tego są kolejne, nowo otwierane restauracje serwujące te oryginalne specjały. Miłośników kuchni japońskiej od niedawna zaprasza do siebie NARADA Sushi Club – lokal powstały w Katowicach.

Od samego wejścia restauracja "pachnie" świeżością. Wita mnie przestronne, utrzymane w jasnych kolorach, wnętrze oraz uśmiech, ubranej w barwną, japońską szatę, kelnerki. Oprócz orientalnych potraw NARADA oferuje swoim klientom parę niespodzianek. Można tutaj, bez dodatkowej opłaty, poprosić o rozluźniający masaż pleców, skorzystać z bezprzewodowego Internetu, lub odbyć lekcję obsługi pałeczek. Dla osób potrzebujących większej swobody jest specjalny, wydzielony pokój. Co rzadkie, do NARADY można wpaść już w godzinach porannych – na śniadanie. Lokal przystosowany jest również dla osób niepełnosprawnych.

A co znajdziemy w menu? "Omlet po tajsku", lekko pikantny, z warzywami – 15 zł (to najlepiej na śniadanie).
Dalej mamy:

  • Hosomaki, 6 sztuk, np. z tuńczykiem i zieloną cebulką – 17 zł.
  • Uramaki, 8 sztuk, np. z łososiem, ogórkiem, sosem teryiaki i zieloną cebulką – 22 zł.
  • Nigiri, 2 sztuki, np. z kawiorem – 24 zł.
  • Temaki, 1 sztuka, np. z surimi, awokado i majonezem – 14 zł.
  • Sashimi, np. 9 sztuk – 76 zł.

Różne kombinacje zestawów od 30 zł (2 Nigiri, 6 Hosomaki) do 290 zł (32 Nigiri, 24 Uramaki, 24 Hosomaki, 7 Sashimi).

Są też zupy (np. krewetkowa – 16 zł), sałaty i przystawki (np. małże w sosie tajskim – 30 zł) oraz kilka dań głównych ( np. przygotowywana przez ok. 4 godziny, kaczka na kapuście pekińskiej z kiełkami fasoli mung z marchwią i grzybami shitake – 55 zł).

Jest bogaty wybór herbat, zaparzanych w kuchni i podawanych od razu do picia, sok aloesowy, czy  przygotowywana obecnie (w oryginalny sposób – z udziałem klientów) karta win: odpowiednich do serwowanego jedzenia.

Jeśli więc należysz do zwolenników kulinarnego dalekiego wschodu, lubisz sushi, to twój wybór powiększył się teraz o nową pozycję: NARADA Sushi Club.

Restauracja NARADA Sushi Club, Katowice, ul. Barbary 13, tel. 032 507148880, 032 2512008, czynna: 9.00 – 22.00, piątek, sobota – do 24.00, niedziela 12.00 – 22.00.

Foto: MJ