Czy jest ktoś, kto choć raz nie marzył o tym, by przenieść się do akcji filmu “Charlie i fabryka czekolady”?

Znalezienie się w krainie pełnej czekolady, słodkości i innych pyszności jest niespełnionym pragnieniem wielu z nas. W poszukiwaniu tego bajecznego miejsca trafiliśmy do gelaterii Ice Dream w Galerii Katowickiej i przekonaliśmy się, że dziecięce marzenia są na wyciągnięcie ręki. Dosłownie!

Bajeczny świat słodyczy w samym centrum Katowic

W Galerii Katowickiej powstało stoisko Ice Dream — jeden z niewielu tego typu obiektów w Polsce. Ice Dream to self-service gelateria, czyli typ lodziarni, który przywędrował do nas z Włoch, gdzie cieszy się już ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale także dorosłych. To naprawdę niezwykłe miejsce oczaruje każdego! Jego największą zaletą jest to, że możemy samodzielnie przygotować swój lodowy deser. W gelaterii znajdziemy różne kształty wafelków, przepyszne smaki lodów, niezliczoną ilość dodatków i posypek we wszystkich kolorach tęczy! Możemy je dowolnie wybierać i łączyć. Komponowanie porcji lodów odbywa się w trzech krokach:

  • Bierzemy ulubiony wafelek.
  • Nakładamy wybrane smaki lodów.
  • Posypujemy dodatkami.

Włoskie lody w śląskiej odsłonie

Jak już wspomnieliśmy, self-service gelateria to włoski wynalazek. Wiele unikatowych smaków lodów Ice Dream sprowadzanych jest właśnie z tego zakątka. Co więcej, niektóre z nich nawiązują do naszego regionu lub np. aktualnych świąt. W Galerii Katowickiej możemy znaleźć smaki związane z Górnym Śląskiem — jesteście ciekawi jak może smakować Waniliowa Hołda, Kasztanowy Bronok, Zana-Śmietana czy Szekuladowy Bonbon? Spróbujcie sami i koniecznie dajcie nam znać!

#Instafriendly

Lubicie flatlay’e? Wysyłacie znajomym zdjęcia jedzenia? Uwielbiacie przebywać w instagramowo urządzonych restauracjach? Jeśli odpowiedzieliście chociaż na jedno pytanie „tak”, to pokochacie Ice Dream! Zdjęcia, które tam wykonacie, możecie z dumą oznaczyć hashtagiem #instafriendly oraz #foodporn (no i oczywiście @icedreampolska). Stoisko Ice Dream wygląda prze-słod-ko! Królują tu cukierkowo-pastelowe kolory, brokat i perełki.

Podsumowując, stoisko Ice Dream wywarło na nas naprawdę bardzo pozytywne wrażenie! Niezwykle pomocna, uśmiechnięta obsługa wszystko nam wytłumaczyła, dzięki czemu czerpaliśmy wielką frajdę z komponowania lodów, a wystrój punktu jest wyjątkowo przyjemny dla oka. Polecamy wszystkim miłośnikom słodkości!