Jeśli przy stole zasiada ich kilkoro lub więcej, to znak, że będziemy mieć pełne ręce roboty, w czym z pewnością pomoże nam zmywarka.

Niemowlęta piją mleko z butelek, które wyparzamy przed każdym użyciem. Dzieciom nieco starszym myjemy naczynia dokładnie i starannie, tak by nie narazić ich na niebezpieczeństwo wystąpienia infekcji, z którymi młode organizmy nie radzą sobie jeszcze najlepiej. Używamy dobrych detergentów, niewywołujących żadnych reakcji alergicznych. Nasze dzieci są więc bezpieczne.

Gdy jednak organizujemy przyjęcie, chociażby z okazji kolejnych urodzin naszego malucha i w domu pojawia się cała grupa przedszkolaków, to z pewnością w pierwszym momencie jesteśmy przerażeni ogromem pracy.

Liczba naczyń do umycia na pewno będzie wielka, ale zmywarka i dobre detergenty pomogą nam szybko zapanować nad sytuacją. Sami będziemy natomiast mogli się umilaniem dzieciom czasu, organizując im zabawy i konkursy, tak przez nie uwielbiane. Oto kilka propozycji.

Malowanie twarzy

Jeśli masz chociaż niewielkie umiejętności w posługiwaniu się farbami i pędzelkami, możesz na twarzach gości Twojego dziecka wymalować cuda.

Specjalne, wodne farbki do malowania buzi i kilka pędzelków sprawią, że na przyjęciu pojawią się wesołe kotki i myszki, pszczółki i biedronki. Potem każdemu maluchowi możesz zrobić zdjęcie z bohaterem uroczystości, które będzie piękną pamiątką tego dnia.

Kalambury

Dzieci uwielbiają zagadki i rywalizację, więc zabawa w kalambury na pewno im się spodoba. Podziel maluchy na dwie grupy, by każda z nich przedstawiała za pomocą gestów i ruchów inną zagadkę drużynie przeciwnej. Zagadki musisz przygotować wcześniej, ale pamiętaj, żeby były dostosowane do wieku dzieci i nie okazały się zbyt trudne.

Dobrym pomysłem jest posługiwanie się tytułami bajek oraz imionami bohaterów filmów animowanych dla dzieci, bo maluchy znają je doskonale i będą chętnie uczestniczyły w takiej zabawie.

Ciepło, zimno

To zabawa, którą wszyscy pamiętamy ze swojego dzieciństwa i do dzisiaj cieszy się ona wielką popularnością. Polega ona na tym, że chowamy jakiś przedmiot w pokoju lub ogrodzie (jeśli przyjęcie odbywa się na powietrzu), a dziecko, które ma odnaleźć przedmiot, naprowadzane jest na właściwy kierunek i miejsce głośno wypowiadanymi słowami: ciepło, zimno.

Jeśli znajdzie dany przedmiot, to wyznacza następną osobę do szukania tego elementu i samo chowa go ponownie.

Jaki to smak?

W dobie ogromnej liczby programów telewizyjnych i konkursów kulinarnych, dzieci z radością wezmą udział w zabawie. polegającej na odgadywaniu różnych smaków.

Do tego celu warto użyć popularnych owoców i warzyw, tak, aby maluchy miały rzeczywiście szansę odgadnąć smaki. Dzieci muszą mieć zawiązane oczy, byście mogli podawać im do buzi kawałki jabłka, gruszki, winogrona czy śliwki. Kto odgadnie najwięcej smaków, ten oczywiście wygrywa rywalizację.

Takich zabaw można wymyślić wiele – najważniejsze, by dzieci nie nudziły się, bo tylko wówczas uznają przyjęcie za wspaniałe. Przygotujmy jak najwięcej konkursów i nie martwmy się o to, jak poradzimy sobie ze sprzątaniem.

W końcu w kuchni mamy przyjaciół – zmywarka i sprawdzone detergenty pozwolą nam przywrócić porządek po całym dniu szalonych zabaw.

Więcej informacji na http://www.finish.pl/multimedia/artyku%C5%82y/rozrywka-przy-stole/przyj%C4%99cia-dla-dzieci-%E2%80%93-porady/