Mówi się, że razem raźniej i z pewnością ta maksyma sprawdzi się również wtedy, kiedy postanawiamy przejść na dietę. Bo czy jest coś lepszego niż wsparcie ukochanej osoby w walce o lepsze zdrowie? Tylko jak to zorganizować, by miało to sens?

Dieta dla par online - jak to ogarnąć?

Prawdopodobnie myśl o rozpisaniu diety online dla dwojga budzi wiele wątpliwości. Nasuwają się pytania, czy dla każdego trzeba będzie gotować osobno? Mało tego, że gotować, ale również wyliczać zapotrzebowanie i robić osobne zakupy? Nic bardziej mylnego!

Rzeczywiście każdy z pewnością ma inne zapotrzebowanie kaloryczne i powinno być ono dostosowane indywidualnie również do trybu życia, stanu zdrowia i celu, jaki chcecie osiągnąć. A co do gotowania i zakupów – prawdopodobnie w tej chwili jadacie podobnie, robicie wspólne zakupy i taki stan rzeczy może mieć miejsce również na diecie.

Na rynku mamy wiele usług dietetycznych – od gotowych planów żywieniowych po regularne wizyty u dietetyka. Jest jednak usługa, która wyróżnia się na tle innych – dieta odchudzająca online, którą można zarządzać poprzez aplikację na smartfonie, jak np. w przypadku diety online od Akopa Szostaka. Bez obaw! Nie musicie samodzielnie wyliczać zapotrzebowania kalorycznego i układać diety dla dwojga. W przypadku takiej usługi również zrobi to za Was specjalista od żywienia, a dzięki planerowi możecie łatwo kontrolować i modyfikować plan żywieniowy. To Wy decydujecie, o jakich porach spożywacie posiłki, czy chcecie wykluczyć jakieś składniki i skorzystać np. z wegańskiej diety online.

A jak korzystać z planera we dwoje? Jest to bardzo proste! Wystarczy, że plany żywieniowe obejmują takie same zastawy posiłków, a różnią się one tylko kalorycznością – dla każdego z Was według indywidualnego zapotrzebowania ustalonego ze specjalistą od żywienia.

Dieta dla par online - dlaczego warto?

Zastanówmy się, dlaczego warto skorzystać z diety online wspólnie z partnerem lub partnerką. Zdrowa dieta, to nie tylko odchudzanie, więc nawet jeśli tylko jedno z Was chce pozbyć się dodatkowych kilogramów, to warto byście z diety korzystali oboje. Dlaczego? Przede wszystkim dla zdrowia! Dobrze zbilansowana dieta, to mniej problemów zdrowotnych, lepszy metabolizm i dobre samopoczucie. Wspólny plan żywieniowy także to tania dieta online – robicie zakupy razem, a nie dla każdego z osobna, nie trzeba też gotować dla każdego innych dań, a to oszczędność nie tylko na produktach, ale również mniejsze zużycie wody czy prądu.

Największą jednak zaletą jest wspólna motywacja. Jeśli jedno z Was najdzie ochota na niezdrowe dania czy przekąski – drugie na pewno odwiedzie go od tego pomysłu. Dietę warto jest wzbogacić o treningi, i tutaj ponownie – razem raźniej, bo częstą wymówką przed podejmowaniem aktywności fizycznej jest „nie mam z kim” i „samemu mi się nie chce”.

Podsumujmy

Jaka dieta online dla dwojga? Jaką tylko chcecie! Dzisiejsze możliwości technologiczne niosą za sobą wiele ciekawych rozwiązań, a dieta – tak samo jak nauczanie czy praca – może być prowadzona zdalnie. Kontakt ze specjalistą od żywienia czy trenerem możemy mieć przez telefon lub internet, co też jest dużą zaletą, bo nie musimy czekać na termin naszej wizyty. Pamiętajmy, że gotowy plan żywieniowy to nie jest najlepsze rozwiązanie – dieta powinna być rozpisana dla każdego z Was indywidualnie i pomimo że uwzględnia inne zapotrzebowanie na makroskładniki i kalorie dla każdego, to może obejmować takie same dania, aby nie gotować dla każdego z osobna.