Widząc osoby o smukłej sylwetce, poruszające się z gracją i bez trudu uprawiające sport, można się zastanawiać, na czym polega ich sekret.

Najczęściej jest to zdrowe odżywianie i dobrze zbilansowana dieta. Zdrowie, odporność, samopoczucie, siła mięśniowa oraz ta do życia, pochodzą od tego, czym karmimy swoje ciało. Błędów można popełniać wiele. Choćby zbyt rygorystyczne trzymanie się żywności, która ma tylko zdrowotne działanie. Kolejny, bardziej popularny to samodzielne próby znalezienia diety, która będzie sycąca, smaczna i da nam efekty. Nie każdemu się to udaje, a wręcz przeciwnie, spora część osób wraca do starych nawyków, bo nowy system odżywiania jest dla nich zbyt skomplikowany. Rozwiązaniem może być catering dietetyczny – Warszawa. Dlaczego lepiej pozostawić jedzenie fachowcom?

Czym jest zbilansowana dieta?

Myśląc o zdrowym odżywianiu, przypominamy sobie o tzw. piramidzie zdrowego żywienia. Te zasady są wciąż bardzo aktualne. Aby być zdrowym, mieć prawidłową wagę, bez problemu się poruszać i nie czuć uczucia ciężkości, trzeba odpowiednio jeść. Zbilansowana dieta polega na znalezieniu sposobu żywienia, który zaspokaja potrzeby energetyczne organizmu, ale też dostarcza cennych mikro- i makroelementów. Nie liczy się tylko, ile kalorii dziennie jemy, ale jaki jest ich podział i czy pokarmy zawierają na przykład witaminy i minerały. A do tego trzeba wziąć pod uwagę nietolerancje pokarmowe i alergie, które występują coraz częściej.

Prawidłowo zbilansowana dieta, pozwala nam jeść różnorodne grupy produktów, które są skomponowane w porcje, jakie nas nasycą na długo. Zdrowa dieta nie musi wymagać jedzenia samych warzyw i owoców, ale też nie powinna omijać źródeł witamin, minerałów, tłuszczów nasyconych czy cukrów złożonych, które nie powodują gwałtownych skoków insuliny we krwi, a wręcz przeciwnie stopniowo się uwalniają i pozwalają nie odczuwać nagłego pragnienia zjedzenia „czegoś słodkiego”.

W zbilansowanej diecie jest też miejsce na zachcianki. Choć fast foody są nie zdrowe, można znaleźć ich zdrowsze wersje, które opierają się o składniki wysokiej jakości lub mają zredukowaną wartość kaloryczną. Także uwielbiane ciasta i słodycze, nie muszą być zastąpione jedynie owocami. Bez trudu można znaleźć przepisy, które są zdrowsze, ale równie słodkie i smaczne. Najważniejsze jest, aby nie ignorować swoich potrzeb i okazjonalnych zachcianek.

Catering dietetyczny - dlaczego jest najlepszym wyborem?

Zapoznanie się z samymi zasadami budowy zdrowej diety jest żmudne. Trzeba też je dopasować do zapotrzebowania kalorycznego organizmu, stylu życia i umiejętności kulinarnych. Niestety zbilansowana dieta często wymaga gotowania samodzielnie posiłków. Trudno jest znaleźć kupne kompozycje w sklepach spożywczych. Alternatywą jest jednak catering dietetyczny – Warszawa. Do wyboru jest choćby wiele rodzajów diet. Wegetariańska, tradycyjna, bezrybna lub wegetariańska z rybami, to tylko niektóre warianty. W każdym z nich przygotowano zestaw potraw o odpowiedniej kaloryczności, ale też zgodnie z zalecanym udziałem białka, węglowodanów i tłuszczów. A co ważniejsze posiłki są różnorodne. Niektóre wystarczy odgrzać, inne można jeść na zimno.

Mając gotowe posiłki w ramach stworzonej przez specjalistów zbilansowanej diety, łatwiej jest wejść w tryb zdrowego odżywiania. Catering dietetyczny jest świetnym rozwiązaniem, gdy zbilansowanie diety samodzielnie jest zbyt trudne, albo po prostu przygotowywane posiłki są nudne i brakuje świeżych pomysłów na skomponowanie smacznych dań. Dzięki zamówieniu cateringu, nie trzeba gotować i wymyślać potraw, ale przede wszystkim są one bogate w smaku i różnorodne. Ponadto można się z nich nauczyć, jak smacznie łączyć składniki, a później można próbować robić to samemu.