Festiwal Smaku to jedno z największych kulinarnych wydarzeń w Polsce, które swym zasięgiem objęło już wiele miast. Teraz czas na Gliwice, w których także nie brakuje miejsc pełnych smaków i wyjątkowych aromatów. Tegoroczna edycja startuje już 15 i trwa do 19 stycznia.

Z miłości do jedzenia

G.B. Shaw twierdził, że „nie ma bardziej szczerej miłości niż miłość do jedzenia”. Festiwal Smaku pozwala uczestnikom poznać całkowicie nowe smaki i odkryć nieznane dotąd restauracje. Wydarzenie to sprzyja aktywizacji miasta i lokalnej społeczności, która przez pięć dni spotyka się na wspólnej uczcie w najlepszych restauracjach. Organizatorzy zachęcają do meldowania się w restauracjach, udostępniania zdjęć i komentowania, a w zamian oferują cenne nagrody. W projekcie biorą udział restauracje, które wyróżniają się kreatywnym podejściem do kuchni, doskonałą obsługą i niezwykłą atmosferą, które zachwycą wszystkich odwiedzających je gości.

Festiwal Smaków Gliwice Kucharze

Atrakcyjne menu

Pięć dni festiwalu pozwala mieszkańcom odkryć nowe miejsca na kulinarnej mapie ich miasta. W wydarzeniu bierze udział około 30 najlepszych restauracji i kawiarni, które oferują gościom indywidualne menu festiwalowe w określonej cenie. Większość dań przygotowywana jest specjalnie na tę okazję. Odwiedzając wyznaczone lokale w trakcie trwania festiwalu, za przystawkę z daniem głównym zapłacimy 20 zł, a za deser z kawą 10 zł. W każdej restauracji uczestniczącej w wydarzeniu obowiązują te same ceny.

 

Kulinarny sukces

Za nami już 16 edycji Festiwalu Smaku, który odbył się m.in. w Katowicach, Kielcach, Częstochowie, Radomiu, Zabrzu, Rybniku, Bielsku-Białej, Tychach, Opolu czy Bydgoszczy. W każdym z tych miejsc, wydarzenie odniosło wielki sukces i spotkało się z doskonałym odbiorem mieszkańców poszczególnych miast. Zapytani o chęć wzięcia udziału w kolejnych edycjach wydarzenia, w 99 % odpowiedzieli twierdząco. Organizacja Festiwalu Smaku przyczyniła się do większej liczby odwiedzających restauracje, zwiększając ich zyski i promując je wśród lokalnej społeczności.

Festiwal Smaku to doskonała okazja, aby doświadczyć nowych smaków i poznać lepiej kulinarną mapę swojego miasta. Zachęca ku temu nie tylko zróżnicowana baza restauracji, ale i niezwykle atrakcyjne ceny, z których skorzystać możemy tylko w trakcie trwania tego wydarzenia.

Zapraszamy na Facebook www.facebook.com/festiwalsmakugliwice oraz stronę www.festiwal-smaku.pl.