Zastanawiasz się czasem, dlaczego w restauracji sery i wędliny tak pięknie wyglądają na półmiskach, a w domu niekoniecznie? Tam nikt nie kroi ich ręcznie. Dzięki krajalnicy elektrycznej Ty też możesz zachwycić gości niezwykłym wyglądem stołu.
Dobry nóż nie zastąpi krajalnicy
Chociaż mogłoby się wydawać, że dobrej gospodyni wystarczy nóż, by sprawnie pokroić owoce, warzywa, wędliny i sery na plasterki, praktyka pokazuje, że jest zupełnie inaczej. Faktycznie – ostry nóż to połowa sukcesu, druga połowa to dokładność. Niestety, tutaj oko i ręka bywają zawodne. Nawet przy największych staraniach nie uda się pokroić całego produktu z dokładnością do 1 mm. Oczywiście można mówić, że przecież to nie ma znaczenia, ale bierzemy tu pod uwagę ten przypadek, gdzie wygląd stołu musi zachwycać. Tu nawet najbardziej misterne dekoracje nie dadzą rady ukryć braku precyzji ręki. Poza tym nie oszukujmy się, krajalnica elektryczna jest tańszym urządzeniem, niż naprawdę dobry nóż kuchenny.
Precyzja to nie wszystko
Nóż do chleba, nóż do serów, nóż do mięs, nóż do warzyw, mały nożyk do owoców… Większość noży można zastąpić krajalnicą. Dobra krajalnica pokroi każdy zwarty produkt. Może mieć problem z arbuzem, ale na pewno da radę z ogórkiem, burakiem, chlebem, a nawet pieczonym mięsem. To ostatnie trzeba przed krojeniem wystudzić. Gorące może się rozpaść w trakcie krojenia.
Krajalnica oferuje nam nie tylko precyzję, ale także czas. Ręczne krojenie trwa długo i jest dość żmudne. Dzięki krajalnicy poradzimy sobie w kilka minut. Nie zdążymy się znudzić, gdy wszystkie produkty będą pokrojone (Zobacz: Urządzenia, które pomogą Ci przygotować posiłki FIT!).
Niebagatelne znaczenie ma też ostrość. Tarcza krajalnicy w niczym nie ustępuje dobrej jakości nożowi, a nawet jest od niego ostrzejsza. Dlatego używanie krajalnicy wymaga uwagi i zachowania ostrożności. Nie zaleca się używania krajalnic przez dzieci.
Grubość plastrów można płynnie regulować przy pomocy pokrętła.
Bezpieczeństwo użytkowania
Jeśli zachowasz ostrożność, nic złego się nie stanie. Dobra krajalnica posiada antypoślizgowe stopki, które zabezpieczają przed jej przesuwaniem w trakcie pracy. Ponadto osłona na palce zapewnia bezpieczeństwo w czasie krojenia. Nie musisz też martwić się o jakość krojonych plastrów. Dzięki wygodnemu dociskaczowi bezpieczeństwo idzie w parze z dokładnością krojenia.
Czyszczenie krajalnicy jest dość proste, wystarczy przetrzeć morką gąbką dostępne miejsca. To, co można zdemontować, wystarczy umyć w ciepłej wodzie. Wzmożoną ostrożność trzeba zachować przy myciu tarczy tnącej, ale przecież podobnie jest przy myciu noża.