Stół ogrodowy to mebel, bez którego nie może obyć się każdy właściciel małego oraz dużego ogrodu.

Letnie spotkania z przyjaciółmi, zabawy dziecięce, grille i przyjęcia ogrodowe – to właśnie w ich trakcie stoły do ogrodu stają się najbardziej przydatne.

Meble ogrodowe dostępne na naszym rynku oferowane są w różnych rozmiarach oraz zestawieniach kolorystycznych. To od naszego poczucia smaku oraz ukształtowania terenu zależy styl, w jakim urządzimy to miejsce. Styl skandynawski, prowansalski, a może eklektyczny lub klasyczny ogród angielski? Odpowiednie stoły oraz krzesła ogrodowe sprawią, iż miejsce to będzie zawsze wyglądać ciekawie i niepretensjonalnie.

Jakie meble ogrodowe wybierasz?

W ofercie sklepów ogrodniczych znajduje się wiele rodzajów stołów oraz krzeseł przeznaczonych do postawienia w ogrodzie. Wiele z nich wykonanych jest z materiałów, które pozwalają na całoroczne przechowywanie ich na zewnątrz. Te z pewnością przydadzą się osobom, które ze względu na wielkość domu nie mają możliwości przechowywania lub chowania krzeseł i stołów.

Jednym z najpopularniejszych surowców do produkcji wyposażenia ogrodowego jest drewno. Może być ono twardsze lub bardziej miękkie – stopień twardości decyduje o tym, ile sezonów, po odpowiednim zabezpieczeniu, mogą one przetrwać. Mniej odporne na działanie zjawisk atmosferycznych są meble wykonane z wikliny, rattanu oraz bambusa. Jednak wysoka elastyczność tychże surowców sprawia, że można uformować je w niezwykle fantazyjne kształty, a meble pozostają lekkie i wygodne. Podobnie jak stoły i krzesła wyprodukowane z aluminium oraz pleksi i plastiku.

Najbardziej masywne i najcięższe z kolei są stoły i krzesła ogrodowe z kamienia. Ich surowa i eklektyczna forma sprawia, iż doskonale wpisują się w duże ogrody, w których znajduje się ogromna ilość roślin oraz drzew.

Zdecyduj o przeznaczeniu swoich mebli ogrodowych

stol ogrodowy do biliarda

Być może wyda się to błahą sprawą, jednak przy wyborze stołu i krzeseł ogrodowych warto kierować się ich przeznaczeniem. W przypadku siedzisk kłopot wydaje się być rozwiązany – mają pasować do stołu i ogólnego wystroju ogrodu, być wygodne oraz pozwolić na swobodne cieszenie się ze spotkania ze znajomymi.

Z kolei to, na jaki stół się zdecydujemy to nie tylko kwestia liczby gości, których będziemy podejmować, ale również tego, czy będziemy w stanie wyciągać i chować stół na noc oraz jak duży jest nasz ogród. Nie da się ukryć, że ograniczona przestrzeń zarówno w domu, jak i w samym ogrodzie to problem, który może zepsuć nawet najbardziej przemyślane wizje. Na szczęście w obydwóch przypadkach rozwiązanie jest bardzo proste: wystarczy zaopatrzyć się w składane lub wielofunkcyjne meble ogrodowe.

Szczególnie te ostatnie mogą stać się doskonałym produktem dla wszystkich osób, które poszukują niebanalnego rozwiązania, pozwalającego im połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli użytkową funkcję stołu ogrodowego z blatem do bilardu. Jak to działa? Stół bilardowy wyposażony został w dodatkową nakrywkę, która stanowi blat dla stołu jadalnianego. Dzięki temu, że jest on wyprodukowany z lekkich materiałów, zakładanie i ściąganie tej powierzchni jest dziecinnie proste, a stół w mgnieniu oka przeistacza się w rozrywkę dla całej rodziny.

To, na jaki rodzaj mebli ogrodowych zdecydujemy się, jest naszą decyzją. Warto jednak postawić na takie elementy wystroju, które będą czymś więcej niż zwykłym przedmiotem użytkowym.

Artykuł został przygotowany przez firmę Lissy specjalizującej się w produkcji stołów ogrodowych 3w1.