Romantyczna kolacja

Poniżej znajduje się krótki poradnik opisujący w jaki sposób najlepiej przygotować się do romantycznej kolacji we dwoje.

Pyszne wino

Romantyczna kolacja nierozłącznie kojarzona jest z winem. Można nazwać je prawdziwym napojem miłości. Podczas romantycznej kolacji nie może go zabraknąć. Najlepiej wybrać rodzaj wina, który lubicie najbardziej, a jednocześnie ten, który najlepiej pasuje do zaplanowanych dań.

Korkociąg
Warto także zaplanować sposób podania wina. Kieliszki do wina znajdziemy w różnych formach i rozmiarach. Najlepiej sprawdzą się te na wysokiej nóżce i z szerokim dnem. Taka forma zagwarantuje odpowiednie wydobywanie się aromatów wina. Można kupić także szklanki o bardziej uniwersalnym kształcie, które będą pasowały zarówno do wina, jak i wody.

W pobliżu uroczystego stołu warto ustawić stojak na wino z przynajmniej dwiema butelkami. Nigdy nie możemy być pewni, na które z win nasza druga połówka będzie miała większą ochotę. Do małych, ale ważnych akcesoriów należy korkociąg. Dostępne są w różnych formach i kolorach. Najlepiej wybrać taki, który po prostu dobrze leży nam w dłoniach.

Kieliszki do wina DUKA

Coś słodkiego

Warto poświęcić swój cenny czas i przygotować swojej drugiej połowie ciasto bądź ciastka. Pyszne ciasto musimy także pięknie wyeksponować. Niezbędna do tego będzie patera. Możemy wybierać pomiędzy paterami z kloszem, na nóżce lub z drewnianą rączką. Dobór patery zależy od serwowanego ciasta i naszych upodobań estetycznych.

Patera DUKA

Danie główne

Po deserze warto przejść do gwoździa programu i ugotować prawdziwie romantyczne danie główne. Wspólne gotowanie zbliża do siebie ludzi i wyzwala w człowieku wiele dobrej energii. Najlepiej przygotować potrawy, które rozbudzają zmysły i zaostrzają nasz apetyt na miłość. Idealnym, lekkim daniem będzie spaghetti z sosem pomidorowym i dużą ilością bazylii. Możemy przygotować także rozgrzewający krem z pomidorami lub zupę szparagową. Przy tak wyjątkowej okazji możemy pokusić się także o dziczyznę lub steki. Wszystko zależy od preferencji.

Patera ceramiczna

Dekoracje

Warto pamiętać także o dekoracji stołu. Niezbędne będą serwetki, delikatne światełka (można użyć tych choinkowych) oraz ładny obrus. Dodatkowo na stole mogą znaleźć się cięte kwiaty lub stroik. Można także ustroić stół w klimacie bardziej romantycznym, np. wykorzystując czerwone serwetki lub talerze ze serduszkami.

Wymarzoną kolacje przygotujesz przy wykorzystaniu produktów znajdujących się w sklepie DUKA.