Niewiele jest takich miejsc, które choć położone w samym środku dużej metropolii, pozwalają oddychać pełną piersią świeżym powietrzem. Poznańska Restauracja Rusałka to miejsce, w którym można rozkoszować się doskonałym jedzeniem w bliskim sąsiedztwie jednego z najpiękniejszych poznańskich jezior.

Restauracja Rusałka w Poznaniu – nad jeziorem, w samym sercu miasta

Niewiele jest takich miejsc, które choć położone w samym środku dużej metropolii, pozwalają oddychać pełną piersią świeżym powietrzem. Poznańska Restauracja Rusałka to miejsce, w którym można rozkoszować się doskonałym jedzeniem w bliskim sąsiedztwie jednego z najpiękniejszych poznańskich jezior. To wymarzona lokalizacja na rodzinny obiad, romantyczną kolację czy spotkanie firmowe. Lokal zaskakuje nie tylko świetnym położeniem, ale i wybornym menu.

Restauracja nad samym jeziorem

W dni, gdy robi się cieplej i świeci słońce, poznaniacy tłumnie ruszają nad Rusałkę. To wymarzone miejsce na spacery i kąpiele w jeziorze w letnie upały. Dla wielu mieszkańców Poznania od lat zwieńczeniem takiej wyprawy jest dobry obiad. Lokal położony jest naprzeciwko miejskiej plaży, a dwie przeszkolone ściany pozwalają cieszyć oczy pięknym widokiem w czasie posiłków. Jedna z nich wychodzi na jezioro, druga natomiast na las. Co więcej, kiedy pogoda sprzyja, goście mogą skorzystać z dwóch zadaszonych tarasów.

Podróż do krainy smaków

Restauracja Rusałka od kilku lat słynie ze starannie dopracowanej kuchni. Sezonowe menu opracowane przez szefa kuchni zaskakuje ciekawymi połączeniami smaków. Jest w nim dużo z tradycji i sporo eksperymentów. Oprócz klasycznej kuchni, menu Restauracji Rusałka obfituje w awangardowe bowle, pizzę i zaskakujące nowości, po które szczególnie chętnie zaglądają stali bywalcy lokalu. W najnowszej karcie można doszukać się wpływów azjatyckich, jak choćby dodatki z kimchi czy bowle a’la sushi. W dniach głównych  goście znajdą nieco już zapomniane lub niedoceniane warzywa, takie jak pasternak czy brukiew. Restauracja nie ucieka od tradycji wielkopolskich, choć „pyry z gzikiem” zaskakują wytrawnych smakoszy zarówno formą jak i doskonałym smakiem. Uwagę warto zwrócić także na napoje, a wśród nich autorskie lemoniady. Goszcząc w Rusałce, z pewnością warto również skosztować wina. Lokal oferuje starannie wyselekcjonowane gatunki tego trunku, które zaspokoją nawet podniebienia koneserów.

Prawdziwym wydarzeniem kulinarnym w restauracji są kolacje degustacyjne. Dotychczas odbyły się w dwóch odsłonach i przyciągnęły szerokie grono smakoszy. Oprócz starannie wyselekcjonowanych potraw, goście szefa kuchni mogli skosztować różnych rodzajów win. Kulinarna uczta trwała kilka godzin i była okazją do prawdziwej smakowej podróży, pełnej eksperymentów i interesujących doznań.

Lokal z potencjałem

Restauracja Rusałka to miejsce, w którym chętnie ucztują nie tylko pary i rodziny. Lokal przystosowany jest do tego, by ugościć naprawdę duże grupy. To idealne miejsce na imprezy okolicznościowe i firmowe. Główna sala ma powierzchnię 180 m2. Do tego w cieplejsze dni do wykorzystania pozostają dwa zadaszone tarasy oraz namiot typu spider o powierzchni 250 m2.

Natomiast podczas imprez firmowych jedzenie może być serwowane na zewnątrz w okolicach restauracji, gdzie organizowane są tymczasowe ogródki restauracyjne. Dla przyjemności gości w ich pobliżu znajdować się może drink-bar, grill, ognisko czy bar plażowy. Co więcej, dla tych, którzy szukają dodatkowych atrakcji, management Restauracji jest w stanie zorganizować animacje dla dzieci, włącznie z dużym placem zabaw z dmuchawcami oraz rozrywki dla dorosłych, takie jak warsztaty czy zabawy w terenie.

Restauracja z dobrym dojazdem

W sercu miasta i sercu przyrody. Lokalizacja Restauracji Rusałka to jej ogromny atut, zwłaszcza jeśli mówimy o imprezach. Do tego, by biesiadować w lokalu nie potrzeba kierowcy. Co prawda w pobliżu restauracji zlokalizowany jest płatny parking, jednak z powodzeniem można dojechać tu rowerem, hulajnogą i transportem miejskim. Wystarczy tylko wspomnieć, że mieszkańcy Ogrodów i Sołacza bez trudu przyjdą tu spacerem, który z pewnością zwiększy apetyt.