Czy Wy też nie umiecie żyć bez kawy? Dla nas dzień bez choćby jednej filiżanki jest dniem zupełnie straconym! Wyraziste w smaku espresso, kremowe cappuccino, idealnie zrównoważone flat white... Rodzaj nie ma dla nas znaczenia - liczy się jednak jakość i smak ziaren!

Katowice mogą poszczycić się całkiem sporą liczbą urokliwych kawiarni, które pod względem jakości przygotowywanych napojów dorównują tym, z największych miast w Polsce. Ta liczba stale się powiększa, co niezmiernie nas cieszy i zachęca do testowania nowych miejsc. Mimo, że uwielbiamy odkrywać nowe punkty na mapie Katowic, często wracamy jednak do tych sprawdzonych, które z każdą kolejną wizytą zachwycają nas tak samo!

Kafej, Chorzowska 5 Katowice

Kawa i bajgiel w Kafeju to idealny sposób na poprawę humoru i odzyskanie energii po ciężkim dniu – każda z naszych wizyt w tym miejscu zawsze kończy się szerokim uśmiechem na twarzy! Niezależnie od tego, jaką pozycję z menu wybierzemy, za każdym razem idealnie trafia w nasz gust, dostarczając niezapomnianych wrażeń smakowych!

Kafej to miejsce, w którym nie tylko wypijecie przepyszną kawę, ale także zjecie przepyszne (i bardzo sycące) śniadania, które doskonale smakują o każdej porze dnia! Tosty francuskie z cynamonem i owocami, wytrawne gofry z jajkiem sadzonym, jajka w pomidorach i najlepsze w mieście bajgle to tylko niektóre pozycje z menu tej kawiarni.

Synergia.dobre miejsce, Andrzeja 29/2 Katowice

Jeszcze nigdy nie mieliście okazji spróbować kawy parzonej metodą alternatywną? Synergia (jak sama nazwa wskazuje) jest dobrym miejscem na rozpoczęcie przygody z dripem, chemexem lub aeropressem. Wszelkie sposoby parzenia kawy nie mają przed baristami z Synergii żadnych tajemnic! O kawie wiedzą dosłownie wszystko i chętnie dzielą się tą wiedzą z klientami.

Synergia to idealne miejsce na każdą okazję – zjecie tutaj pyszny lunch (także w wersji wegetariańskiej), wypijecie dobrą kawą i skosztujecie doskonałych wypieków. W menu znajduje się m.in. tarta, pełnoziarnista tortilla z warzywami, burgery i sałatki.

Cafe Byfyj, Krawczyka 5 Katowice

Chcecie spróbować najlepszej bezy w mieście? Zaufajcie nam – żadne miejsce nie zachwyci Was swoimi wypiekami tak, jak Cafe Byfyj! Wystarczy, że tylko przekroczycie próg tego miejsca, a od razu ujrzycie wysoką witrynę wypełnioną pięknie wyglądającymi (i równie dobrze smakującymi) ciastami.

Cafe Byfyj to miejsce, któremu nie sposób odmówić wyjątkowego klimatu i przyjaznej atmosfery! Wszystko to za sprawą pięknego, stylizowanego wnętrza i lokalizacji, bowiem lokal mieści się w samym sercu klimatycznej dzielnicy Nikiszowiec.