Nie wiesz, co zrobić na obiad? Chcesz zaskoczyć swoich gości potrawą, która będzie tak samo piękna, jak smaczna? Zajrzyj do przepisów na najlepszych blogach kulinarnych i zainspiruj się nimi. Które blogi w tej kategorii tematycznej cieszą się największą popularnością?

Poniżej prezentujemy:

Najlepsze blogi kulinarne

Jadłonomia

W wielu rankingach najlepszych blogów kulinarnych wygrywa Jadłonomia, czyli blog ze znakomitymi przepisami tworzony przez Martę Dymek. Na Instagramie ma on ponad 220 tys. followersów. To blog szczególny, który zrewolucjonizował podejście do kuchni. Marta Dymek gotuje niekonwencjonalnie, dlatego zamiast przepisu na cudną, puszystą i miękką jajecznicę z jajek można znaleźć na jej blogu przepis na tofucznicę. Na fali popularności bloga autorka wydała również dwa świetnie sprzedające się poradniki podejmujące tematykę zdrowej kuchni – nie tylko dla wegan. Były to książki „Jadłonomia” i „Nowa Jadłonomia”. Blog Marty Dymek podejmuje tematykę gotowania w zgodzie z naturą, na bazie produktów wykorzystywanych w kuchni roślinnej.

Make Cooking Easier

Zosia Cudny prowadzi bloga Make Cooking Easier. Jak sama nazwa wskazuje, blog traktuje o prostocie gotowania, choć przedstawione kompozycje kulinarne bynajmniej nie są banalne. Autorka tej strony WWW po mistrzowsku łączy smaki, które z pozoru w ogóle do siebie nie pasują. Warto przy tym podkreślić, że Zosia Cudny wraz z Kasią Tusk współtworzyła bloga Makelifeeasier.pl. Łączyły one porady i inspiracje modowe z przepisami kulinarnymi. Dziś działają osobno, a potrawy przedstawiane na blogu Make Cooking Easier zaskakują swoją finezją. Najczęściej są przygotowywane przez autorkę z wykorzystaniem naturalnych składników, dlatego tego bloga należy uznać za źródło zdrowej, ekologicznej kuchni.

White Plate

Kolejnym popularnym blogiem kulinarnym w polskiej blogosferze jest strona White Plate prowadzoma przez Elizę Mórawską. Jej przepisy dotyczą dań głównych, przystawek, przekąsek czy słodkich deserów i bez wyjątku wszystkie zachwycają czytających. Autorka pokusiła się o to, aby połączyć ze sobą typową, tradycyjną kuchnię polską z inspiracjami z Orientu. Doskonale udaje jej się tworzyć zupełnie autorskie przepisy, a jej kuchnia łączy w sobie elementy ekologiczne i designu. Motywem przewodnim bloga jest idea tzw. slow food, stojącego w opozycji do fast food, jest. Miesięcznie odwiedza go ponad 100 tys. użytkowników, a liczba czytelników wzrasta w okresie przedświątecznym, kiedy w milionach polskich domów przygotowywane są potrawy na świąteczny stół. Ciekawostkę na blogu White Plate stanowią doskonałe przepisy śniadaniowe – zarówno wytrawne, jak i te na słodko. Przykładem są naleśniki gryczane serwowane z jajkiem sadzonym i szpinakiem. Dostarczają one energii na cały poranek.

Picante Jalapeno

Karolina i Bartek – twórcy bloga kulinarnego Picante Jalapeno – specjalizują się w przepisach kuchni włoskiej. Dlatego na ich stronie znajdziemy pizzę, makarony, dania kuchni śródziemnomorskiej na bazie pomidorów i oliwy, a także słodkości wszelkiego rodzaju, z tiramisu na czele. Oprócz gotowania para zajmuje się fotografowaniem, dlatego odwiedzając bloga Picante Jalapeno, można być pewnym, że sfotografowane przez nich dania będą wyglądać smakowicie.
W filozofii twórców tego bloga jest spokojne podejście do kuchni – brak pośpiechu sprzyja tworzeniu unikatowych kompozycji aromatycznych i smakowych. Inspirują oni tysiące czytelników i zachęcają do celebrowania chwil związanych ze spożywaniem i przygotowywaniem posiłków. Picante Jalapeno za punkt honoru bierze sobie to, aby wszystkie prezentowane na blogu potrawy były przygotowywane z wysokiej jakości, świeżych, często sezonowych produktów.

Kwestia Smaku

Jednym z największych i najpopularniejszych blogów kulinarnych w Polsce jest kwestiasmaku.com, który istnieje od 2007 roku. Można na nim znaleźć tysiące różnych przepisów, jak i zainspirować się takimi połączeniami składników, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się absolutnie zaskakujące. Jeśli nie wiesz, jaką potrawę wyczarować z posiadanych produktów na niezapowiedzianą wcześniej wizytę gości – sięgnij do internetowych inspiracji. Z blogów kulinarnych jeszcze łatwiej będzie korzystać dzięki superszybkiemu łączu, które zapewni ci internet z UPC.