Otwierając restaurację nieodłącznym elementem w aranżacji wnętrza jest wybór odpowiedniego oświetlenia. Często to właśnie oświetlenie pomaga stworzyć przytulny klimat, dzięki czemu klienci będą czuć się komfortowo. Dobrze dopasowane oświetlenie może zagwarantować wyjątkową atmosferę w restauracji oraz działać przyciągająco na klientów.

Czym kierować się w doborze oświetlenia w restauracji?

Najważniejszą kwestią w doborze oświetlenia restauracji jest rodzaj lokalu gastronomicznego. Jeśli jest to restauracja, w której zależy Ci na kameralności i ma być to romantyczna knajpka, to doskonałym rozwiązaniem będzie wybór lekko przyciemnionego oświetlenia, które nada intymności pomieszczeniu. Natomiast, jeśli lokal ma służyć jako bar szybkiej obsługi, ważnym aspektem oświetlenia wnętrza będzie zadbanie o równomierne światło. Dzięki temu nie stworzą się strefy, w których światło będzie zbyt słabe lub zbyt intensywne. To sprawi, że w każdym zakątku przeznaczonym do spożywania posiłku klient będzie się czuł komfortowo. Doskonałym wyborem do oświetlenia lokalu są np. lampy Zuma Line, które pasują do wielu wnętrz. Polska marka oferuje m.in. eleganckie lampy sufitowe, nowoczesne lampy wiszące, funkcjonalne spoty ledowe czy kryształowe żyrandole.

Wygoda przede wszystkim

Często najważniejszym wyznacznikiem restauracji (oprócz wyśmienitej kuchni) jest to, czy klienci czują się w niej komfortowo i po prostu wygodnie. Z pewnością dobrze dobrane oświetlenie sprawi, że np. poranna kawa doda im więcej energii czy poprawi samopoczucie, gdy zostanie wypita przy oryginalnie oświetlonym stoliku. Restauracje, które są oświetlone przy pomocy dobrze dobranych lamp wraz z dodatkowym oświetleniem dekoracyjnym zapadają w pamięć wielu klientom, co gwarantuje, że nie tylko chętnie wrócą do Twojej restauracji jeszcze wiele razy, ale również będą ją polecać innym.

przytulna restauracja

Dlaczego godziny otwarcia są ważnym czynnikiem decydującym o oświetleniu?

Otwierając restaurację istotnym czynnikiem jest to, w jakich godzinach będzie otwarta. Czy zależy Ci na tym, aby wieczorem klienci szukający romantycznej atmosfery spędzili wieczór w Twojej restauracji? Czy jednak chcesz, aby Twój lokal służył jako miejsce, gdzie swobodnie można zjeść obiad w ciągu dnia?

Oświetlenie restauracji kameralnej, w której wieczorem chcesz stworzyć przytulny klimat powinno być do tego dostosowane. Świetnym rozwiązaniem będą różnego rodzaju dodatkowe oświetlenia stolików przy pomocy kinkietów, lamp stojących podłogowych lub stołowych. Warto zapoznać się z ofertą lamp Flos, które dzięki swojej ekskluzywności stworzą odpowiednią atmosferę. Ponadto nowoczesne i zaawansowane technologicznie lampy Flos nie tylko wyglądają designersko, ale są także funkcjonalne. Niektóre modele umożliwiają dokupienie ściemniacza i sterowanie lampami według potrzeb.

W restauracji, która jest przeznaczona dla osób szukających miejsca, aby spokojnie zjeść obiad i odpocząć od obowiązków dnia codziennego, dobrym rozwiązaniem będzie wybór oświetlenia, które nie będzie działać usypiająco, a będzie dodawało energii do działania, np. poprzez odpowiedni wybór barwy światła. Tutaj dobrym rozwiązaniem będzie wybór barwy białej lub naturalnej.

Kuchnia- ważny element restauracji

Kuchnia jest nieodłącznym elementem każdej restauracji. To w niej przygotowywane są wszystkie posiłki. Ważne jest, aby oświetlenie w kuchni było komfortowe dla pracowników. Nie powinno utrudniać kucharzom przygotowywania posiłków oraz przeszkadzać w poruszaniu się kelnerom. Dobrym, sprawdzonym rozwiązaniem będzie wybór różnego rodzaju lamp przysufitowych, np. plafonów przylegających do sufitu. Warto zadbać o to, aby plafon miał wysoką klasę szczelności, która będzie chronić lampę przed oparami wody lub tłuszczu.

Kucharz

Dodatkowe oświetlenie- restauracja z charakterem

Oprócz głównego oświetlenia w restauracji dobrym pomysłem będą dodatki w postaci kinkietów ściennych, lamp stołowych lub podłogowych. Dodadzą one nie tylko ciekawego designu Twojej restauracji, ale również stworzą wyjątkową atmosferę. Warto dobrać dodatki w postaci oświetlenia pasujące stylem i kolorystyką do całej restauracji. Dzięki odpowiednim dodatkom każdy stolik będzie tworzył oryginalny klimat.

 

Oświetlenie w restauracji jest istotną kwestią, ponieważ przy złym oświetleniu nikt nie lubi spędzać czasu, a co dopiero spożywać posiłku. Odpowiednio dostosowane oświetlenie w restauracji przyciągnie klientów i sprawi, że Twoja restauracja zyska na atrakcyjności. Chcąc zaaranżować wnętrze restauracji powinno się zwrócić sporą uwagę na wybór oświetlenia. Bogatą ofertę lamp designerskich znajdziesz w sklepie z oświetleniem designerskim swiatlolux.pl.