Diety pudełkowe zrewolucjonizowały niejedną kuchnię — dzięki nim nie musimy gotować, robić zakupów i zastanawiać się nad tym, jak dokładnie zrealizować wybrany przepis, a jednocześnie zapewniamy sobie zbilansowane posiłki o bardzo wysokiej jakości odżywczej. Na co zwrócić uwagę przy dietach pudełkowych? Jak powinno wyglądać zdrowe odchudzanie?

1. Catering dietetyczny — czym jest?

2. Jak działa dieta pudełkowa?

3. Kto może skorzystać z cateringu dietetycznego?

4. Kaloryczność diety, ilość posiłków i nie tylko — jak wybrać opcję dla siebie?

Catering dietetyczny - czym jest?

Zdrowa dieta, zawierająca pełnowartościowe produkty ze wszystkich grup jest podstawą nie tylko dobrego samopoczucia, ale również naszej kondycji. Dzięki niej możemy utrzymać prawidłową wagę, przybrać na masie mięśniowej lub też zgubić zbędne kilogramy – w zależności od tego, jak zbilansujemy nasze posiłki. Jeżeli jednak nie mamy w tej dziedzinie zbyt dużej wiedzy lub też wolimy zdać się na przygotowane specjalnie dla nas opcje, możemy skorzystać z diety pudełkowej. Jej dużą zaletą jest brak konieczności codziennego gotowania, jak i fakt, że kaloryczność naszych posiłków będzie dokładnie obliczona za każdym razem, gdy z niej skorzystamy.

Jak działa dieta pudełkowa?

Wybierając dietę pudełkową, codziennie otrzymujemy zestaw kilku posiłków, które w założeniu mają wystarczyć nam na cały dzień. Każde danie jest zapakowane w oddzielny pojemnik, dzięki czemu łatwo je przechowywać, podgrzewać czy też zabrać ze sobą do pracy lub na trening. Catering dietetyczny Białystok – Fit-Bag dodatkowo umożliwia wybranie planu żywieniowego przez wzgląd na jego kaloryczność, co umożliwia nam kontrolowanie naszych porcji oraz ułatwia osiąganie celów sylwetkowych, jeżeli takie posiadamy. Korzystanie z diety pudełkowej umożliwia również unormowanie wielkości porcji, jakie na co dzień spożywamy — ten sposób jest dużo łatwiejszy, niż samodzielne odmierzanie poszczególnych składników każdego posiłku.

Kto może skorzystać z cateringu dietetycznego?

Tak naprawdę każdy może wybrać catering dietetyczny. Nie ma znaczenia, czy chcemy stracić na wadze, zyskać kilka kilogramów, czy może też utrzymać aktualną sylwetkę. Nie da się ukryć, że dieta z dowozem jest dużo wygodniejsza niż codzienne gotowanie, szczególnie gdy jesteśmy zabiegani i nie mamy na co dzień zbyt wiele czasu dla siebie. Co więcej, zdrowe odżywianie to nie tylko kwestia utrzymania prawidłowej wagi. Z diety pudełkowej z powodzeniem mogą korzystać także osoby o specjalnych potrzebach żywieniowych, alergiach czy też chorujących na dolegliwości wymagające wdrożenia pewnych restrykcji żywieniowych. W takiej sytuacji jest to nie tylko wygodne, ale również bezpieczne, ponieważ pozwala nam łatwo panować nad naszym samopoczuciem oraz stanem zdrowia. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.fit-bag.pl/plany-odzywiania/.

Kaloryczność diety, ilość posiłków i nie tylko - jak wybrać opcję dla siebie?

To, ile kalorii spożywamy w ciągu dnia jest zależne od naszego wzrostu, aktualnej wagi oraz aktywności w ciągu dnia. Każdy człowiek posiada minimalne zapotrzebowanie na energię, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W przypadku diety redukcyjnej nie powinniśmy nigdy schodzić poniżej tej wartości, ponieważ możemy sobie realnie zaszkodzić. W zależności od stopnia aktywności możemy potrzebować więcej lub mniej energii, co należy uwzględnić przy wyborze konkretnego planu żywieniowego. Przykładowo osoba, która regularnie trenuje kilka razy w tygodniu, będzie wymagała więcej posiłków i kalorii, niż człowiek prowadzący siedzący tryb życia i nieuprawiający żadnego sportu.