Tempo życia jest coraz większe i niektórym z nas, ciężko pogodzić jest karierę, życie rodzinne ze starannie przygotowywanymi posiłkami domowymi. Mówiąc wprost, najczęściej nie mamy czasu na to, aby przyrządzić naprawdę pełnowartościowy posiłek. Wtedy nieraz uciekamy się do mniej chwalebnych praktyk, jak zjedzenie czegoś na szybko po drodze lub skorzystanie z ofert popularnych sieci fast-foodów. Dobra wiadomość jest taka, że usprawnienie aspektu gotowania, nie musi oznaczać, że ta sfera naszego życia ma być zaniedbana i… kipieć od niezdrowej zawartości. Rozwiązaniem kompromisowym jest catering dietetyczny – na co zwracać uwagę?

Zalety cateringu dietetycznego

Catering dietetyczny to rozwiązanie dla człowieka czasów współczesnych, który chce jeść zdrowo, ale… nie zawsze ma na to czas. Gdy tempo życia wzrasta, a my mamy coraz więcej spraw na głowie (ale też nie chcemy rezygnować z czasu spędzonego z rodziną), catering dietetyczny na zamówienie wprost pod drzwi domu, to rozwiązanie, które niezwykle upraszcza naszą codzienność!

Do najważniejszych zalet cateringu należą:

  • oszczędność czasu,
  • pełnowartościowe posiłki,
  • jakościowe posiłki, które nie zajmują czasu,
  • oszczędność energii oraz brak konieczności zmywania naczyń,
  • zbilansowana dieta,
  • wygoda, dostawa pod wskazany adres,
  • brak pokus na niezdrowe przekąski.

Zbliża się okres wakacyjny i obawiasz się, że trudniej Ci będzie utrzymać dietę? Sprawdź nasz wpis o tym, jak zdrowo się odżywiać podczas wakacji! W artykule znajdziesz najważniejsze zasady zdrowego odżywiania.

Na co zwrócić uwagę, korzystając z ofert cateringu?

Po pierwsze bardzo ważnym elementem jest pora dostawy cateringu. Zwróć uwagę na to, co proponuje firma. Niektóre oferty zakładają dostawę tylko w określonych godzinach, co nie zawsze może Ci być po drodze, jeśli chodzi o Twój plan dnia. Dlatego upewnij się, że pod tym kątem współpraca będzie przebiegała bez zastrzeżeń.

Kolejnym aspektem jest możliwość wymiany posiłków. Mało jest takich, którym smakuje dosłownie wszystko. Dlatego idealnie, jeśli oferta przewiduje możliwość zamiany dania na inne. Warto przemyśleć tę kwestię przed wyborem ostatecznego cateringu!

Ważną rzeczą jest również sposób pakowania żywności. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy dania trafiają do Ciebie szczelnie zamknięte i… estetyczne. Tutaj wchodzi również aspekt ekologiczny – niektóre pojemniki, nawet te, deklarowane jako biodegradowalne, niestety nie trafiają do późniejszego recyklingu. Oznacza to wejście na rynek masy plastiku, który przecież nie znika ot, tak. Jeśli należysz do konsumentów świadomych ekologicznie, wybierz więc te, które rzeczywiście są wielokrotnego użytku.

To tak naprawdę niewielka część tego, co do których warto się upewnić, korzystając z tego typu ofert. Co Ty dodałbyś do listy rzeczy, na które warto zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego cateringu dietetycznego?