Autorem wpisu jest: ***

Dawniej na wróżenie na andrzejkach mogły pozwolić sobie tylko panny. Kawalerowie wróżyli sobie w „Katarzynki" 24 listopada. Dzisiaj wróżą sobie wszyscy, a „Andrzejki" to doskonały pretekst do spędzenia czasu ze znajomymi i zorganizowania domowej imprezy.

Najpopularniejsza wróżba to lanie wosku na zimną wodę… a kiedy będziemy już wpatrywać się w powstałe kształty nie zapomnijmy o innych rozrywkach tego wieczoru. Proponujemy „andrzejkowy zestaw drinkowy" czyli wybrane przez nas kompozycje alkoholu i dodatków uprzyjemniające wieczór! A ponieważ to długi jesienny wieczór jako składnik główny polecamy żołądkową gorzką z miodem:

Long Drink – Cafe Crème
20 ml Żołądkowa Gorzka z Miodem
30 ml CREME by Żołądkowa Gorzka
30 ml mleko
30 ml napar z kawy (ekspress)
20 ml syrop waniliowy

Do wysokiej szklanki wrzuć kilka kostek lodu. Wszystkie składniki przelej do shaker'a z lodem. Wymieszaj i przelej zawartość do szklanki.Górę posyp czekoladą.

Cocktail – Creme Ol'e
20 ml Żołądkowa Gorzka z Miodem
20 ml CREME by Żołądkowa Gorzka
20 ml mleko

Kieliszek koktajlowy ukoronuj czekoladą. Wódkę, CREME i mleko wlej do shaker'a z lodem. Wymieszaj i przelej zawartość do kieliszka.

Long Drink – Sweet Dream
20 ml Żołądkowa Gorzka
10 ml świeżego soku z cytryny
40 ml sok ananasowy
Sprite lub 7up

Do wysokiej szklanki wrzuć kilka kostek przekładając plastrami ogórka. Wódkę i sok ze świeżej cytryny i sok ananasowy wlej do shaker'a z lodem. Wymieszaj i przelej zawartość do szklanki. Dopełnij Spritem lub 7-up.

Long Drink – Red Mint
20 ml Żołądkowa Gorzka z Miętą
½ świeża limonka (6 cząstek)
5 listków świeżej mięty pieprzowej
120 ml Soku żurawinowego

Rozgnieć w wysokiej szklance listki mięty i wrzuć 6 cząstek limonki. Uzupełnij szklankę kruszonym lodem. Wódkę i sok żurawinowy wlej do shaker'a z lodem. Wymieszaj i przelej zawartość do szklanki. Dekoruj liściem mięty.