Suplementowanie białka stało się ostatnio bardzo popularne. Jednak niewiele osób wie, jakie są wskazania do stosowania protein w takiej formie i jak dobrać odpowiednią dawkę. Sprawdź, komu najbardziej przydadzą się odżywki białkowe!

Wysportowane ciało i atrakcyjna sylwetka to cechy, które są obecnie bardzo pożądane. Kluczem do sukcesu jest aktywność fizyczna na odpowiednim poziomie oraz zbilansowana dieta. Jednak sportowcy mogą mieć problem z dostarczaniem odpowiedniej ilości białka w codziennym jadłospisie. Kiedy warto sięgnąć po odżywki proteinowe?

Odżywki białkowe – jako wsparcie w budowaniu masy mięśniowej

Kształtowanie sylwetki to jeden z najpopularniejszych powodów stosowania  odżywek białkowych. Produkty takie jak te: https://www.budujmase.pl/sklep/odzywki-bialkowe/wspierają budowanie masy mięśniowej i pomagają osiągać optymalne rezultaty w sportach sylwetkowych.

Jednak odżywki białkowe nie są produktem przeznaczonym jedynie dla zawodowych sportowców. Korzyści z ich stosowania mogą odnosić wszystkie osoby, które podejmują regularną aktywność fizyczna i chcą wzmocnić swoje mięśnie. Dzięki temu można uzyskać nie tylko bardziej atrakcyjną sylwetkę, ale także poprawić swoją siłę i wytrzymałość.

Suplementy z proteinami na szybszą regenerację

Dostarczanie organizmowi niezbędnej ilości białka jest też warunkiem efektywnej regeneracji po treningu. Odpoczynek jest bardzo ważnym elementem cyklu treningowego – w tym czasie dochodzi do obudowywania włókien mięśniowych i naprawy mechanicznych mikrouszkodzeń powstałych podczas ćwiczeń.

Odżywki białkowe dla wegan

Osoby na diecie bezmięsnej także mogą osiągać ambitne cele sportowe. Niekiedy jednak odpowiednia podaż białka w diecie wegańskiej może być trudna do osiągnięcia – szczególnie w przypadku sportowców, którzy potrzebują go więcej. Wtedy odżywki białkowe są bardzo wygodnym rozwiązaniem. W sprzedaży dostępne są suplementy przeznaczone właśnie dla wegan.

Proteiny dla osób, które chcą pozostać w dobrej formie

Rozpoczęcie regularnych treningów może nie mieć na celu osiągania celów sportowych. Niektóre osoby podejmują aktywność dla zdrowia, lepszej kondycji i poprawy samopoczucia. Również w takich przypadkach można rozważyć suplementację białkiem – zwłaszcza jeśli ze względu na zwiększone zapotrzebowanie, trudno będzie dostarczyć odpowiednią ilość tego składnika z dietą.

Prawidłowa podaż białka jest też ważna dla osób odchudzających się. Ten składnik ma dużo lepsze właściwości sycące i ma pozytywny wpływ na redukcję masy ciała.

Jaką ilość białka należy suplementować?

Wiele osób zastanawia się, ile białka powinno znajdować się w ich diecie. Wiele zależy od intensywności treningów oraz uprawianej dyscypliny sportu, jednak z reguły zaleca się, aby osoby ćwiczące przyjmowały codziennie ok. 1,2-2g białka na każdy kilogram masy ciała. To całkowite zapotrzebowanie – w tę dawkę wlicza się nie tylko suplementacja, ale także białko przyjmowane z dietą.

Zbyt niska podaż białka może być przyczyną pogorszenia osiąganych wyników sportowych i spowolnienia tempa regeneracji. Jednak spożywanie zbyt wysokich dawek tego składnika nie ma pozytywnego wpływu na jakość treningu, a może mieć negatywne efekty zdrowotne. Dlatego warto trzymać się zaleceń.