Autorem wpisu jest: Jarosław Gibas

Mamy już 3 lata! Dokładnie 13 grudnia 2004 stworzyliśmy wortal nawidelcu.pl z pakietem startowym ok. 100 restauracji i 30 tekstami tematycznymi.

Dzisiaj w bazie widelca znajdują się 2199 restauracji i pubów z całej Polski oraz 900 tekstów. W międzyczasie uruchomiliśmy możliwość dodawania komentarzy (mamy ich obecnie 6082) i forum dyskusyjne z 693 zarejestrowanymi użytkownikami. Jeśli odliczyć powtarzające się nicki właścicieli restauracji, to i tak całkiem sporo. Ci ostatni są z nami od zawsze, bo od zawsze są ciekawi co też się sądzi o ich lokalach. Wściekają się na negatywne opinie i przechwalają pozytywnymi. Sam widziałem na zapleczu jednego z lokali zawieszony na ścianie wydruk widelca z pozytywnymi komentarzami. To świadczy, że liczą się ze zdaniem naszych użytkowników, a przecież właśnie o to chodzi. Poza tym niedawno uruchomiliśmy usługę "konto restauratora", dzięki której właściciele i managerowie mogą stworzyć w ramach widelca profesjonalne podstrony swoich lokali i zaprezentować nie tylko galerie zdjęć, ale także menu, aktualności, zapowiedzi itp.

Widelec to też coraz większe kompendium wiedzy. W trakcie kilku radiowych audycji, w których miałem przyjemność udzielać się w charakterze gościa opowiadającego o restauracjach, przyuważyłem, że prowadzący program zawsze ma pod ręką spory plik wydrukowanych widelcowych artykułów. Ostatnio w jednej ze stacji plik ten miał już grubość kilku centymetrów. Ależ mi było wtedy przyjemnie!

Oczywiście wciąż się uczymy i wciąż dowiadujemy nowych rzeczy. Nigdy też nie obrażamy się na użytkowników, którzy znajdują jakieś nieścisłości w naszych artykułach – zmieniamy wówczas ich treść, dziękując za zwrócenie uwagi. Chodzi przecież o to, by dostarczać naszym użytkownikom jak najpełniejszej i najsolidniejszej wiedzy.

Dzisiaj też widzicie widelca w nowej odsłonie – z badań statystycznych wynika, że od jakiegoś czasu coraz więcej osób odwiedzających naszą witrynę ogląda ją na ekranach wyższej rozdzielczości – dlatego też zmieniliśmy rozdzielczość. Zmieniliśmy także układ menu – mamy nadzieję, że na bardziej przejrzysty i czytelny.
Nowością jest też układ forum oraz konieczność logowania. Od dzisiaj komentarze i opinie mogą być dodawane jedynie po uprzednim zalogowaniu.

Jeżeli coś przeoczyliśmy, prosimy: testujcie tego nowego widelca na wszystkie możliwe sposoby – i zgłaszajcie nam wszelkie, nawet najmniejsze błędy. Będziemy je naprawiać na bieżąco i to w najkrótszym możliwym czasie. Niedługo też wprowadzimy jeszcze klika zmian i dodamy nowe, naprawdę niezłe funkcjonalności. Jakie? Niespodzianka…

Chcemy też coraz bardziej oddawać serwis w wasze ręce. W przyszłym roku zaczniemy od wolnej strefy, a potem… któż to wie?
Póki co dziękujemy, że przez te trzy lata byliście z nami i że społeczność widelcowa stale się zwiększa. Obecnie notujemy prawie 4 tys. indywidualnych użytkowników każdego dnia.

W listopadzie naliczyliśmy 91.230 użytkowników, a prognozy systemu statystycznego na grudzień wskazują już ponad 100 tys. To cieszy – wszystkich widelcowych autorów, którym w imieniu swoim i redaktor naczelnej dziękuję. Dziękuję też firmie cyberstudio – za odwalenie naprawdę olbrzymiej, informatycznej roboty.

I oby tak dalej…