Autorem wpisu jest: Jarosław Gibas

John Christopher Depp II, czterdziestoczteroletni pirat z wytatuowanym na ramieniu hasłem: "Wino Forever", były właściciel skandalizującego klubu The Viper Room w Los Angeles, który w rubryce wykształcenie wpisuje: "zrezygnował ze szkoły" nagle, chciałoby się rzec "na stare lata" postanowił osiąść na francuskiej prowincji wychwalając wino! Nie szkodzi, że "Wino Forever" wzięło się z chirurgicznej modyfikacji tatuażu będącego wyznaniem miłości do Winony Ryder.
Ważne, że teraz wyznanie ma właściwego adresata.

I tak czteroletnia, wielka miłość do kobiety "na zawsze" przegrała z miłością do wina, która już na pewno będzie wieczna. Trochę w tym pomogła inna kobieta – Francuzka Vanessa Paradis. Związek z Vanesą przyniósł nie tylko dwójkę dzieci: córkę Lily – Rose Melody i syna Jacka, ale także miłość do kultury francuskiej najlepiej wyrażoną w słowach: "Obawiam się, że amerykańska kultura to totalna katastrofa".

Zostańmy jednak w „oparach kulinarnych” – jest tylko jeden aktor, który zagrał we wszystkich filmach o czekoladzie, mimo iż… sam nie znosi czekolady, tolerując tylko tę do picia. Były to wprawdzie dwa filmy, ale to i tak rekord: od wagabundy umiejącego docenić smak gorącej czekolady do wypacykowanego Willy’egoy Wonki, który był trochę zdziwiony tym, że ludzie też bywają dziwni. Deep jest za to wielbicielem kawy (co zrozumiałe) i niestety – papierosów.

W jego aktorskiej karierze jedno jest pewne: postać kpt. Jacka Sparrowa trudno będzie przebić. Sam zresztą zapowiedział już udział w kolejnych częściach tego kinowego arcyhitu. Potrzebny dowód, że będą kolejne części? Proszę bardzo: – Ze mną jeszcze nie rozmawiali w tej sprawie – mówi nieco zazdrosny Orlando Bloom – więc chyba mnie nie chcą”. Czyż trzeba lepszego potwierdzenia?

Sam Depp przyznał kiedyś, że lubi przebierać się w kostium Sparrowa i paradować w nim przed swoimi dziećmi. Gdzie? No oczywiście, że w swojej ulubionej Francji, w Prowansji, w posiadłości, której swego czasu właścicielem był słynny odtwórca roli Draculi – Bela Lugosi.

Często grywa dziwaków. Sam jest też trochę dziwny: boi się clownów, zawsze chodzi w zniszczonych butach i podartych dżinsach, a wszystkich swoich znajomych obdarowuje… piraniami. Zbiera wszystko to, co budzi obrzydzenie (dominują tu kolekcje broni i sztucznych wąsów), płacze z byle powodu, a kiedy bawi się ze swoją córką lalkami Barbie, to Lylly-Rose Melody zawsze odtwarza rolę… Kena.

Ale najbardziej, jak powiada, rajcuje go posiadłość niedaleko Saint Tropez: "Kiedy jestem u siebie, na południu, z moją ukochaną i przyjaciółmi, osiągam pełnię szczęścia. Moje cele ograniczają się do zbioru oliwek, gry w bule i kieliszka anyżówki o szóstej po południu. Za nic bym z tego nie zrezygnował".

Uwielbia muzykę – kolekcjonuje gitary i sam jest wcale niezłym gitarzystą. Docenił go między innymi Iggy Pop proponując swego czasu wspólną trasę koncertową z  zespołem Deppa, The Kids.

Johny Depp urodził się 9 czerwca 1963 roku w Owensboro (Kentucky). Wychowywał się na Florydzie. W latach 1983 – 1986 był żonaty z Lori Anne Allison. Małżeństwo zakończyło się jednak rozwodem.
Debiutował filmem „Koszmar z ulicy Wiązów” (1984). Popularność zyskał w 1987 roku, gdy zastąpił Jeffa Yaghera w serialu telewizyjnym „21 Jump Street”. W roku 1990 rozpoczęła się współpraca Deppa z reżyserem Timem Burtonem, z którym zrealizował kilka filmów – „Edward Nożycoręki”, „Ed Wood”, „Jeździec bez głowy” , a ostatnio udzielił głosu głównemu bohaterowi animacji „Gnijąca panna młoda”.
Umacniał swój mroczny wizerunek grając w filmach takich jak: „Donnie Brasco”, „Żona Astronauty” , „Z piekła rodem”, „Dziewiąte wrota”. Ale zagrał także kilka lżejszych ról m.in. w „Czekoladzie”, „Charlie i fabryce czekolady” oraz w serii „Piraci z Karaibów”.
Sam wyreżyserował film „The Brave” do własnego scenariusza.