Mocna, wyrazista i aromatyczna kawa to prawdziwy symbol słonecznej Italii. Dla rodowitych Włochów codzienna dawka espresso jest swoistym rytuałem, bez którego nie wyobrażają sobie żadnego poranka.

Z miłości do esencjonalnej kawy, w głowie Alfonso Bialettiego zrodził się pomysł na stworzenie urządzenia, pozwalającego cieszyć się jej smakiem nie tylko w lokalnej włoskiej kawiarni.

Kawiarka w roli głównej

Kawiarka, bo o niej mowa została zaprojektowane w okolicach lat trzydziestych XX wieku we Włoszech. Mimo upływu lat, konstrukcja urządzenia nie zmieniła się, a sam przedmiot cieszy się niesłabnącą popularnością wśród prawdziwych miłośników kawy. Kawiarka jest doskonałą alternatywę dla tradycyjnego ekspresu ciśnieniowego, który dla wielu stanowi nieosiągalny wydatek.

Inwestycja na lata

Koszt kawiarki w porównaniu z ekspresem ciśnieniowym jest naprawdę niewielki. Jeśli każdego dnia chcemy cieszyć się doskonałym smakiem naszej kawy, powinniśmy wybrać modele charakteryzujące się najwyższą jakością. To pozwoli nam uniknąć metalicznego posmaku kawy i ochroni nasze zdrowie przed niebezpiecznymi związkami.

Nic prostszego

Kawiarka składa się z trzech części: dolnego zbiorniczka, sitka na kawę i górnego zbiorniczka, w którym gromadzi się gotowy napój. W podgrzewanym zbiorniku wytwarza się ciśnienie, które wypycha kawę ku górze.

Zaparzanie kawy rozpoczyna się od wlania gorącej (ale nie wrzącej) wody do dolnego zbiorniczka, dzięki czemu cały proces ulega skróceniu. Należy zwrócić uwagę na to, aby poziom wody nie przekraczał bocznego zaworu bezpieczeństwa. Sitko powinno zostać szczelnie wypełnione kawą o średnim stopniu zmielenia. Następnie należy dokręcić górną część kawiarki i postawić urządzenie na niewielkim ogniu. Moment, w którym kawiarka zaczyna syczeć, świadczy o napełnianiu się górnego zbiorniczka kawą. To właśnie wtedy należy ściągnąć kawiarkę z kuchenki i przelać gotowy napój do filiżanek.

Podobno życie jest zbyt krótkie, żeby pić złą kawę! Jeśli lubicie smak tradycyjnego włoskiego espresso i każdego dnia chcecie cieszyć się jego smakiem, zwróćcie uwagę na to proste urządzenie. Kawiarka to nie tylko sposób na doskonałą kawę w domowym zaciszu, ale i designerski przedmiot, który będzie oryginalnym akcentem każdej kuchni.