Przygotowanie domowych lodów to nie wszystko. Urządzając przyjęcie w domu i zapraszając gości, warto również mieć odpowiednią wiedzę, jak odpowiednio podać deser lodowy. Ładnie udekorowany posiłek to klucz do sukcesu. Pucharki lodowe to z pewnością niezbędny element eleganckiego stołu. Zachwyć swoich znajomych podczas przyjęcia!

Desery lodowe - w czym podawać?

Okres wiosenno-letni to czas spotkań ze znajomymi i rodziną. Chętniej wybieramy się na domowe posiadówki lub sami organizujemy imprezę w naszym ogrodzie, przygotowując grilla na świeżym powietrzu. W upalne dni, aby nieco się ochłodzić, chętniej sięgamy po zimne napoje i lodowe desery. Do podania lodów powinniśmy posiadać odpowiednie naczynia. Mogą to być specjalne miseczki, czy też pucharki lodowe. Jaki pucharek do lodów będzie dla nas najbardziej odpowiedni? Wszystko zależy, jaki rodzaj przyjęcia zamierzamy urządzić. Jeżeli chcemy przygotować eleganckie przyjęcie, warto zastanowić się nad kupnem szklanych pucharków do deserów, które wykonane są z grubego lub też cienkiego szkła. W przypadku imprez urządzanych na zewnątrz można posłużyć się pucharkami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Zamierzasz urządzić przyjęcie, ale nie posiadasz odpowiednich naczyń? Zobacz eleganckie pucharki do deserów. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Pucharki do lodów - niezbędnik w kuchni

W pucharkach do lodów podajemy różnego rodzaju lody, które możemy połączyć z ciekawymi, smacznymi dodatkami. Często dodawana jest bita śmietana, polewy owocowe lub czekoladowe, oraz bakalie i owoce. Większość dodatków jest kaloryczna, ale możemy również znaleźć odpowiedniki tych składników w wersji fit. Warto próbować łączyć smaki z sezonowymi owocami, które mają w sobie wiele witamin. Wybierając pucharki do lodów, warto kierować się wyposażeniem naszej kuchni. Więcej na ten temat przeczytaj w artykule: „Pucharki do lodów – wakacyjny niezbędnik w każdej kuchni”.

Czy lody są zdrowe?

Wiele osób zastanawia się, czy lody są zdrowe i ile mają kalorii. Co prawda zawierają one dużą ilość cukru, ale z pewnością są dobrą alternatywą, jeżeli chcemy przygotować słodki deser dla swoich gości. Najmniej kalorii mają sorbety, które zrobione są z owoców i soku cytrynowego. Jeżeli chcemy być pewni, że nasz deser przygotowany jest z dobrych składników, warto samemu je przyrządzić. Lody dostępne w sklepowych zamrażarkach zazwyczaj mają dużo składników chemicznych. Unikajmy lodów, które w swoim składzie zawierają syrop glukozowo-fruktozowy. Nadużycie spożywania słodyczy prowadzi do nadwagi i cukrzycy. Własnoręcznie robione lody, a w szczególności sorbety przygotowuje się w prosty i szybki sposób. Wystarczy, że wybierzemy odpowiednie owoce i przechowujemy je w zamrażarce przez około 8 godzin. Następnie dodajemy w zależności od preferencji sok z cytryny lub mleko i miksujemy. Ostatnim krokiem jest zamrożenie wszystkich składników. Zdrowo i smacznie!

Jak udekorować lody?

Lody możemy udekorować nie tylko bitą śmietaną i owocami, ale również możemy skorzystać z wiórek kokosowych, czy płatków migdałowych. W przypadku lodów śmietankowych zdrowym dodatkiem będą owoce, którymi możemy udekorować pucharek lodowy. Często dodawane są polewy czekoladowe, truskawkowe i jagodowe. Często dodawane są również bezy, pokruszone ciasteczka, rurki, czy listki waflowe. W kawiarniach serwowane są lody z dodatkiem prawdziwych kwiatów i liści.