Polska scena kulinarna to zdecydowanie najbardziej barwny kawałek show-biznesowego świata. To królestwa smaku, dobrego jedzenia i szalenie popularnych programów kulinarnych. A każde królestwo musi mieć swoją królową i jest nią bez żadnych wątpliwości Magda Gessler.

Biografia Magdaleny Darii Gessler to materiał na solidnych rozmiarów książkę. Niezwykły życiorys królowej zaczyna się 10 lipca 1953 roku w mazowieckiej wiosce, by potem przenieść się na kilka lat na… Kubę! Wiązało się to z pracą jej ojca, który był korespondentem Polskiej Agencji Prasowej. Dalej wcale nie robi się się nudnej. Wtedy jeszcze Magda Ikonowicz wróciła do Polski, by po liceum, znowu wyjechać. Tym razem padło na Hawanę i Madryt, gdzie Magda kończy malarstwo w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda.

Początek kariery

Przygoda pani Magdy z kuchnią zaczęła się wraz z pierwszym małżeństwem. Wyszła ona za Piotra Gesslera członka znanej warszawskiej rodziny restauratorów. Jednak prawdziwe wejścia na kulinarno-medialne salony zapewniły jej dwie książki. Kuchnia moja pasja i Kocham gotować – Magdy Gessler przepis na życie wydane kolejno w 2005 i 2007 roku. To było jednak tylko preludium do prawdziwego, Gesslerowego szaleństwa, które nadeszło wraz z Kuchennymi rewolucjami.

Besos, Kochani!

Program emitowany przez stację TVN nieprzerwanie od 2010 roku oparty jest na amerykańskim formacie. Prowadzący (w tym wypadku Magda Gessler) odwiedza słabo prosperujące restauracje i w ciągu kilku dni próbuje poprawić tę sytuację. Obsadzenie w roli prowadzącej Magdy Gessler z perspektywy czasu było prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Już od pierwszego sezonu program okazał się hitem, gromadząc średnio prawie dwa miliony widzów przed telewizorami. Tak było 19 sezonów i 256 odcinków temu. Dzisiaj jest… dokładnie tak samo! Kuchenne rewolucje to daje jeden z najważniejszych punktów w ramówce TVNu, a sam program regularnie trafia na szczyt listy najbardziej dochodowych produkcji. Wszystko przez reklamy, których ceny winduje niemalejąca od 9 lat widownia.

Królewskie życie

Gigantyczny sukces programu kulinarnego pociągnął za sobą następne propozycje. Magda Gessler została między innymi jurorką kulinarnego show MasterChef, w którym kucharze-amatorzy konkurują o tytuł Mistrza Kuchni i nagrodę pieniężną. Pani Magdzie towarzyszą Michel Moran i Anna Starmach. Program doczekał się nawet odmiany, w której konkurują ze sobą dzieci – MasterChef Junior.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Pragnęłabym byc wasza najlepsza bajka na dobranoc …, to jeden z editow moich fanów #md #besos

Post udostępniony przez Magda Gessler (@magdagessler_official)


To wszystko doprowadziło do niesamowitej popularności Magdy Gessler w internecie. Dzisiaj jest bohaterką niezliczonej ilości memów, filmików i przeróbek. Jej charakterystyczne powiedzonko “besos” na stałe przeniknęło do potocznego języka.

Królowa polskiej gastronomii ma 1.3 miliona fanów na Facebooku i ponad 700 tysięcy obserwujących na Instagramie. Trudno policzyć ilość restauracji i kawiarni mających związek z Panią Magdą. Wystarczy wymienić słynną “Polkę”, góralskie “Schronisko Smaków” czy kawiarnio-restauracje “Słodki… Słony”, by zrozumieć skalę, w jakiej porusza się nasza bohaterka.

Postać nietuzinkowa, barwna i uwielbiana przez całą rzeszę fanów. Pewnie niektórzy kręcą głową, zwracając uwagę na ekscentryczny sposób wypowiedzi w social mediach, czy kwestionując jej rzeczywisty wkład w karty prowadzonych restauracji. Jednak nawet oni muszą oddać królowej, co królewskie. Bez Magdy Gessler w polskim show-biznesie byłoby po prostu nudno.