Szczęśliwy, rodzinny, pachnący jeszcze ciepłym ciastem dom - brzmi jak powrót do dzieciństwa? A co jeśli okaże się, że to wyobrażenie jest wciąż w zasięgu naszej ręki?

Aleksandra Bogusławska w swojej książce pokazuje, że w Polsce nie brakuje miejsc, które swym wyglądem, atmosferą i klimatem przypominają te, które znamy jedynie z naszych marzeń.

“Dzień dobry, nazywam się Aleksandra Bogusławska i piszę przewodnik po fajnych miejscach w Polsce.”

Autorka książki o podróżach wie niemal wszystko. Zwiedziła już najdalsze zakątki świata, mieszkała w największych stolicach Europy, a wszystko opisywała na blogu, który cieszy się sporą popularnością już od ponad 9 lat. Duże Podróże to istna kopalnia inspiracji i wskazówek dla osób, które chcą podróżować na własną rękę. Po latach zagranicznych wojaży, Aleksandra Bogusławska z tęsknoty za Polską, w której spędziła swoje dzieciństwo, stworzyła przewodnik po 62 domach gościnnych w Polsce.

Dom, a nie hotel

Autorka książki już na samym początku podkreśla, że domy gościnne nie są zwyczajnymi hotelami z obsługą na wyłączność. W tych miejscach panuje zupełnie inna atmosfera – tam nikt nie jest anonimowy, a właściciele robią wszystko, aby goście mogli czuć się jak u siebie. “Osobiście nakrywają stół, piorą pościel i nierzadko sami sprzątają pokoje po poprzednich gościach.” Większość z gospodarzy raczy przyjezdnych lokalnymi produktami prosto z ogródka lub od sąsiadów. To wszystko sprawia, że czują się oni tam jak w domu, znajdują czas na wyciszenie i uczą na nowo celebrować swoją codzienność.

Polska, jakiej nie znałeś

“Odetchnij od miasta.” to przewodnik po mniej, jak i nieco bardziej znanych domach gościnnych w Polsce. Jedno jest pewne – po przeczytaniu tej pozycji zechcecie odkryć Polskę na nowo! Aleksandra Bogusławska prezentuje w swojej książce aż 62 domy gościnne, które są doskonale urządzone, mają znakomitą obsługę i to, na co zwróciliśmy szczególną uwagę czyli pyszne, domowe jedzenie. Większość gospodarzy częstuje swoich gości wegetariańską kuchnią, bazującą na ekologicznych składnikach pochodzących ze sprawdzonego źródła.

Życie w duchu Slow Life

W czasach nieustannego pędu i pogoni za dynamicznie zmieniającym się światem, oni wybrali zupełnie inny styl życia, który pozwala im zwolnić, a także żyć tu i teraz. Mowa oczywiście o gospodarzach, których wieloletnie marzenia, pasja oraz ciężka praca przerodziły się w biznes, o którym większość z nas może tylko pomarzyć. Autorka książki zdradza kulisy powstawania poszczególnych domów i pokazuje, jak wiele wysiłku, a także determinacji wymagało od właścicieli stworzenie tak wyjątkowych miejsc.

“Odetchnij od miasta” to niezwykle inspirująca opowieść o niezwykłych miejscach na mapie Polski, a przede wszystkim o ludziach, które je tworzą. Co więcej, pozycja stanowi prawdziwą ucztę dla oka! Wypełniona jest nie tylko treścią, ale i pięknymi zdjęciami, które zachwycą każdego miłośnika designu i pięknych wnętrz.