Otwierając bar, najważniejsze jest, aby zaopatrzyć go w odpowiednie urządzenia i akcesoria, które umożliwią szybkie przygotowywanie potraw lub napojów. To, na jakie elementy wyposażenia się zdecydować, zależy od wielu czynników. Największe znaczenie ma charakter baru i zaplanowane menu, ale warto również zwrócić uwagę na inne aspekty, takie jak wielkość lokalu czy jego przepustowość.

Urządzenia do baru - co może się przydać?

Każdy dobrze prosperujący bar powinien być wyposażony w odpowiednie urządzenia. Umożliwiają one szybkie przygotowywanie drinków i koktajli, co zapewnia sprawną obsługę klientów. Do tego typu sprzętu należą blendery i miksery barmańskie, dzięki którym w zaledwie chwilę można wyjątkowo dokładnie zmiksować składniki i uzyskać gładką konsystencję napojów. Do wyciskania owoców i warzyw idealnie nadaje się sokowirówka. Warto także pomyśleć o kostkarkach oraz kruszarkach do lodu, aby móc podawać idealnie schłodzone napoje.

Kompletując wyposażenie baru, nie sposób zapomnieć o witrynach chłodniczych. Przydadzą się do każdego lokalu bez względu na jego charakter. Zapewniają odpowiednie warunki przechowywania napojów, dzięki czemu utrzymują one chłodną temperaturę, a przy tym umożliwiają ekspozycję butelek. W przypadku barów serwujących przekąski lub potrawy niezbędne będą również urządzenia grzewcze, takie jak piece, kuchenki mikrofalowe, grille, opiekacze, kociołki, podgrzewacze, bemary czy frytkownice i pozostałe tego typu urządzenia.

Nie zapomnij o odpowiednich akcesoriach barmańskich!

Wyposażenie baru to nie tylko odpowiednie urządzenia, ale też akcesoria barmańskie. Jednym z najważniejszych przyrządów jest shaker umożliwiający profesjonalne przygotowywanie drinków, zachowując odpowiednie proporcje, temperaturę oraz kolejność wlewania alkoholi w poszczególnych kompozycjach. Przydatne są także syfony do wody, dzięki którym łatwo można stworzyć dowolne, gazowane napoje lub w przypadku barów z kawą czy gorącą czekoladą syfony do bitej śmietany. Warto także pomyśleć o akcesoriach, takich jak stojaki na butelki, otwieracze i korkociągi, zatyczki do butelek, a także dyspensery, miski barmańskie i nalewaki.

W każdym lokalu z barem niezbędne są różnego rodzaju przybory barmańskie. Wśród nich znajdują się moździerze i rozgniatacze, sita barmańskie, wyciskacze do soków, łopatki do lodów, specjalne łyżki czy krustownica do dekoracji kieliszków. Często można kupić tego typu akcesoria w zestawach. Przydatne mogą być także maty barmańskie, pojemniki na dodatki, organizery na słomki i serwetki, tace, popielniczki oraz wiele innych dodatków. Warto również pomyśleć o uzdatniaczu do wody oraz wysokiej jakości naczyniach – kuflach, kieliszkach i szklankach, a w przypadku serwowania potraw również talerzach, miskach i sztućcach.

Wybierz wysokiej jakości urządzenia i akcesoria do baru w hurtowni gastronomicznej Horecapolska

Chcąc wyposażyć bar w profesjonalne urządzenia oraz akcesoria barmańskie, warto skorzystać z oferty hurtowni gastronomicznej Horecapolska. Znajduje się tam wszelkiego rodzaju sprzęt do przyrządzania napojów. Wśród nich znajdują się zarówno blendery, miksery czy sokowirówki, jak i witryny chłodnicze, uzdatniacze wody, kostkarki lub kruszarki do lodu, ekspresy do kawy oraz wiele innych urządzeń przydatnych w przygotowywaniu różnych napojów i potraw. Wszystkie przystosowane są do użytkowania w lokalach gastronomicznych.

W hurtowni gastronomicznej Horecapolska znajdują się najwyższej jakości przyrządy barmańskie, które uzupełnią wyposażenie baru. Wśród nich znajdują się akcesoria do lodu i butelek, akcesoria do dozowania alkoholu, a także szeroki wybór przyborów, takich jak moździerze, wyciskacze do soku czy łopatki. Warto również zaopatrzyć się w różnego rodzaju dodatki – organizery, dzwonki barowe, popielniczki czy maty barmańskie, a także szklanki, kieliszki i kufle wykonane z wysokiej klasy szkła zapewniającego dużą wytrzymałość przez wiele lat.