Sam fakt, że decydujemy się wybrać ekspres do kawy z młynkiem świadczy o tym, że doskonale zdajemy sobie sprawę, iż najlepsza kawa to kawa świeżo mielona. Na szczęście kultura picia kawy w naszym kraju stale rośnie, a wiedza na temat specyfiki różnych gatunków i segmentów kawy oraz sposobów ich przechowywania i parzenia sprawia, że coraz odważniej sięgamy po dobrej jakości ekspresy do kawy oraz alternatywne urządzenia do przygotowania aromatycznych naparów.

Ekspres do kawy z młynkiem to urządzenie przydatne zarówno na domowych kuchennym blacie jak i w gastronomii. Młynek pozwala na precyzyjne odmierzenie i zmielenie tylko takiej ilości kawy, jaka jest potrzebna do sporządzenia określonej liczby filiżanek. Daje to gwarancję, że napar zawsze przygotowany jest z kawy świeżo mielonej – a więc zachowującej cały bukiet oraz gamę składników odżywczych. Koniec ze zwietrzałą kawą bez smaku, zapachu i właściwości pobudzających.

Ekspresy do kawy z młynkiem - rodzaje

Zarówno ekspres przelewowy, jak i ciśnieniowy – kolbowy czy automatyczny – może mieć wbudowany młynek. Ekspres do kawy z młynkiem to nie tylko wygoda użytkowania, ale przede wszystkim gwarancja, że do przygotowania naparu zawsze używamy świeżo zmielonych ziaren.

Nowoczesne ekspresy przelewowe umożliwiają regulację grubości mielenia ziaren kawy oraz wybór intensywności przygotowywanego naparu. Najwygodniejszy jest zdejmowany pojemnik na ziarna, który można łatwo i szybko wyczyścić. Stalowe żarna młynka są nie do zdarcia. Im nowszy model ekspresu przelewowego, tym więcej elektronicznych funkcji, takich jak możliwość zaprogramowania godziny parzenia kawy czy czasu podgrzewania (utrzymywania w idealnej temperaturze) gotowego naparu. Ekspresy przelewowe z młynkiem do kawy równie często goszczą na kuchennych blatach w naszych domach, jak i w restauracjach czy barach.

Ekspresy ciśnieniowe wyposażone w młynek to standard w dobrych kawiarniach i restauracjach. Coraz częściej decydujemy się także na zakup takiego urządzenia do domu. Jego wysoka jakość całkowicie warta jest swojej ceny, a niepowtarzalny smak i aromat świeżo mielonej kawy po prostu uzależnia.

Kawa mielona

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem: dla kogo?

Jeśli ruch w naszej kawiarni jest duży i to właśnie kawa pracuje na dobre imię lokalu, zakup wielokolbowego ekspresu ciśnieniowego z młynkiem jest koniecznością. Dzięki niemu będziemy w stanie w krótkim czasie przygotować wiele filiżanek naparu najwyższej jakości.

Świeżo mielona kawa ma niepowtarzalny smak i aromat, dostępna w niektórych modelach ekspresów funkcja wstępnego zaparzania pre-infusion czyni ją jeszcze delikatniejszą. Obsługa ekspresu do kawy z młynkiem nie jest o wiele bardziej skomplikowana, niż modelu bez tego udogodnienia. W najnowocześniejszych gastronomicznych ekspresach ciśnieniowych na kolbę część funkcji jest zautomatyzowana podobnie jak w ekspresach automatycznych.

Filiżanka i ekspres do kawy

Czy warto inwestować w ekspres ciśnieniowy z młynkiem?

Warto kupić ekspres ciśnieniowy z wbudowanym młynkiem. Po pierwsze, to zakup jednego wielofunkcyjnego i naprawdę wydajnego urządzenia. Zamiast zasięgać języka i studiować rankingi popularności poszczególnych urządzeń gastronomicznych kilka razy, robimy tylko jeden research i od razu podejmujemy decyzję.

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem to jedno duże stabilne i komfortowe w obsłudze urządzenie, które znacznie ułatwia pracę każdego baristy. Kiedy nabierze się wprawy, można naprawdę szybko przygotować najwyższej jakości napar nawet w godzinach największego oblężenia kawiarni. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że nowoczesne ekspresy ciśnieniowe z młynkiem to urządzenia o bardzo atrakcyjnym wyglądzie i świetnie wpisują się w aranżację każdego lokalu.

Profesjonalne ekspresy miewają naprawdę kosmiczny, futurystyczny design i mnóstwo funkcji ułatwiających bariście planowanie pracy podczas największego natężenia ruchu w lokalu. To takich należą na pewno sygnały dźwiękowe informujące o niskim poziomie wody w bojlerze czy możliwość ustawienia przypomnienia dotyczącego wymiany filtra oraz czyszczenia ekspresu.

Ekspres ciśnieniowy

Gdzie kupisz ekspresy do kawy z młynkiem?

Ekspres do kawy z młynkiem najlepiej kupić w sklepie lub hurtowni o maksymalnie dużym asortymencie. Wybór dobrego dostawcy sprzętu gastronomicznego jest istotny zwłaszcza wtedy, kiedy szukamy urządzenia gastronomicznego i chcemy porównać parametry wielu modeli.

Przykładem hurtowni gastronomicznej z bardzo dużym asortymentem jest goga-gastro.pl. Sprzęt gastronomiczny, który oferują, zaspokoi potrzeby każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Ten sprzedawca jest też zorientowany na klienta branżowego, dzięki czemu możemy liczyć na możliwie precyzyjny opis każdego modelu oraz staranną specyfikację techniczną. Tu także mamy możliwość wyboru koloru obudowy ekspresu albo indywidualnego zamówienia i wyceny modelu w kolorze spoza ogólnodostępnej palety. Dla odbiorcy indywidualnego może to nie mieć żadnego znaczenia, jednak w przypadku aranżacji lokali takie detale są ważne. Warto zapoznać się z ich ofertą ekspresów do kawy (ciśnieniowych i nie tylko), która dostępna jest tutaj: https://www.goga-gastro.pl/category/ekspresy-do-kawy

Ekspres do kawy z młynkiem to optymalny wybór dla wszystkich ceniących sobie smak i aromat świeżo mielonej kawy. Wykonany ze stali nierdzewnej oraz nowoczesnych tworzyw sztucznych, jest trwały i bardzo wydajny. Zarówno modele przelewowe jak i ciśnieniowe przygotowują kawę, którą z pewnością docenią najwięksi kawowi ortodoksi.