Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez kawy. Jest to zrozumiałe, gdyż wspomniany napój skutecznie pobudza nasz umysł i ciało. Prawdziwi kawosze powinni jednak rozważyć zakup specjalnego urządzenia do parzenia kawy, czyli ekspresu. Czy warto? Znam kilka mocnych powodów na TAK, które Wam przedstawię.

Na początku wspomnę jednak o olbrzymim zróżnicowaniu na tym rynku. Podział ekspresów jest dość skomplikowany, choć zazwyczaj interesują nas modele ciśnieniowe i automatyczne.Ceny? Prosty ekspres na kapsułki kupimy za kilkaset złotych. Sprzęt ciśnieniowy kosztuje już kilka tysięcy. Ranking ekspresów do kawy z portalu Videotesty.pl przedstawia sporo zestawień każdego typu. Dzięki temu sami sprawdzicie, jak duży jest to rynek i jakie cacka w nim się kryją. Jeżeli jednak nie jesteście jeszcze zdecydowani na zakup, to pozwólcie, ze przedstawię kilka powodów na TAK.

Popularne rodzaje kaw

To zdecydowanie jedna z głównych zalet markowych ekspresów do kawy. Większość z nich ma różne programy parzenia, które bardzo szybko przygotują nam wybrany rodzaj kawy. Może to być chociażby espresso, latte, cappuccino. Ekspresy ciśnieniowe same też spienią nam mleko.

Czy warto kupić ekspres do kawy?

 

Szybkość działania

Kawa z dobrego ekspresu automatycznego jest gotowa właściwie po kilku sekundach od naciśnięcia odpowiedniego przycisku. Jeżeli rano troszkę zaspaliśmy, ale nie chcemy rezygnować z ulubionej kawy, to z takim urządzeniem zaoszczędzimy trochę czasu. Są modele, które jednocześnie obsługują dwie filiżanki, co przyda się podczas domowych imprez z większą liczbą gości. Wydajność i szybkość działania stoją więc na bardzo wysokim poziomie.

Olbrzymia funkcjonalność

To właściwie następstwo zasilania sieciowego i automatyki. Rywalizacja na tym rynku jest bardzo zacięta, więc producenci chcąc wyprzedzać konkurentów muszą oferować coraz to fajniejsze funkcje. W nowoczesnych ekspresach dobierzemy temperaturę wody, a także aromat oraz moc kawy. To i tak dopiero wierzchołek góry lodowej. Sporo urządzeń dysponuje funkcjami samoczyszczenia, dzięki którym nie będziemy zmuszeni do zbyt częstej i pracochłonnej konserwacji urządzenia. Są również różne programatory czasowe, jak i funkcje statystyczne oraz możliwość zapisu profili z ulubionymi kawami.

Nowocześnie wyglądający sprzęt

Powyższe cechy to zdecydowanie kluczowe zalety automatycznych ekspresów, ale jest coś jeszcze. Taki sprzęt niejednokrotnie znakomicie się prezentuje. Będzie idealnie pasował do nowoczesnego wystroju kuchni i cieszył oko swoim stylowym designem.

Podsumowanie

Wydatek często jest dość spory, ale dostajemy za to funkcjonalny i sprawnie działający sprzęt kuchenny, który dla każdego kawosza może okazać się prawdziwym skarbem.