Świat kulinarny to bogactwo smaków, zaskoczenie dla zmysłów i podniebienia! Jesteś zainteresowany tym, jakie ciekawostki skrywają różne kraje świata? Zajrzyj do wpisu poniżej!

Ciekawostki kuchni francuskiej

Kuchnia francuska jest wykwintna i kryje w sobie sporo niespodzianek! To, że dania tej kuchni wykorzystują przysmaki takie jak żaby i ślimaki do przyrządzania posiłków, chyba już nikogo nie zdziwi. Natomiast mało kto wie, że większa część importowanych ślimaków pochodzi z Polski – podniebienia Francuzów upodobały sobie właśnie polskie winniczki. Podaje się je z pietruszką i masłem czosnkowym.
Kolejnym, ciekawym faktem jest to, że Francuzi raczej nie przepadają za zupami. Nie często więc można spotkać we Francji kogoś, kto zajada się tym tzw. ,,pierwszym daniem”. Ponadto, w każdej restauracji prosząc o carafe d’eau, otrzymasz dzbanek wody pitnej z kranu. W tym kraju jest ona bardzo popularna i występuje do obiadu częściej, niż ta, z butelki. Więcej o kuchni francuskiej przeczytasz w naszym wpisie blogowym: https://www.nawidelcu.pl/dieta-pod-lupa/kuchnia-francuska/

Ciekawostki kuchni greckiej

Pierwszą ciekawostką, o której należy wspomnieć to podejście Greków do jedzenia. Jak powszechnie wiadomo, czas spożywania posiłków, jest dla nich sposobem na spędzenie czasu wolnego, celebrowania życia i chwil z bliskimi. Popularnym składnikiem kuchni greckiej jest oliwa z oliwek – jej drzewo stanowi dla Greków symbol długowieczności, zgody, nadziei i pokoju.

Będąc w tej części świata, warto spróbować niepowtarzalnego ciasta baklava – przeplatanego miodem z orzechami i cukrem. Podaje się je z orzechami pistacjowymi, polane lukrem.

Ciekawostki kuchni szwedzkiej

Kuchnia szwedzka zaskakuje niebanalnymi pozycjami w swoim rodzimym MENU. Na szczególną uwagę zasługują zupy: piwna i rybna. Zupa piwna powstaje na bazie chleba piwnego, czyli chleba żytniego z piwem. Zupę wzbogaca się kilkoma łyżkami miodu i śmietany i soku z cytryny.
Kolejny specjał to śledzie podane w różnej formie: ze śmietaną, w koperku… Wersja przeznaczona tylko dla odważnych osobników to: kiszone śledzie. Skusisz się?

Jeśli zaś Ci spieszno, wypróbuj szwedzkiego fast-fooda: śledź w bułce. Taki hamburger stanowi szybką i smaczną przekąskę dla Szwedów, którzy chcąc zjeść coś na szybko.

Świat kulinariów jest niezwykle ciekawy i różnorodny. Powyżej przedstawiliśmy zaledwie rąbek tego, co serwuje dany kraj. Ciekawostki, której kuchni urzekły Cię najbardziej? Może miałeś okazję spróbować któregoś specjału? Podziel się wrażeniami w komentarzu.