Imprezy domowe organizujemy o każdej porze roku. Nawet wiosną i latem pogoda nie zawsze jest odpowiednia, aby móc spędzać czas na świeżym powietrzu. Jak więc wykorzystać ten czas, gdy za oknem pada deszcz? Lista pomysłów jest bardzo długa, jednak warto spędzić ten dzień z rodziną, np. grając w gry komputerowe lub organizując małe karaoke. Jeśli zależy nam na tym, aby ten rodzaj rozrywki był interesujący dla wszystkich domowników, nie ograniczajmy się wyłącznie do chipsów i napojów - postarajmy się o inne urozmaicenia.

Czym charakteryzują się przekąski?

Nie da się ukryć, że gracze mają mało czasu na jedzenie, ponieważ wielu gier nie powinno się pauzować. Dlatego w tym przypadku niezwykle ważny jest rozmiar oraz wielkość przegryzki. Najlepiej, jeśli jest to jeden gryz, a jeżeli przekąska jest większa – musi się ją łatwo trzymać i przede wszystkim jeść.

Zapomnijmy także o sztućcach. Potrawy dla miłośników gier muszą pochodzić z rodziny finger food. Co więcej, przekąski nie mogą także brudzić rąk, ponieważ przeniosą nieestetyczne plamy np. na pady czy karty, jeśli lubimy też gry planszowe. To niestety wpłynie nie tylko na komfort grania, lecz także na jakość samej rozrywki.

Kabanosy - przekąska idealna

Chyba każdy z nas zna starannie suszone kiełbaski z peklowanego mięsa, które potocznie nazywamy kabanosami. Kiedyś przyrządzano je wyłącznie z wieprzowiny. Aktualnie w sklepie znajdziemy produkty z innych rodzajów mięsa. Bez problemu kupimy kabanosy drobiowe czy np. z łososia. Poza tym kabanos musi być produkowany zgodnie z tradycyjną recepturą i charakteryzować się wiśniowym odcieniem.

To właśnie kabanosy są jedną z naszych ulubionych i…poręcznych przekąsek. Chętnie zabieramy je na wycieczki, z uwagi na to, że nie muszą być przechowywane w lodówce, podajemy na śniadanie, a także przygotowujemy z nich przekąski na spotkania w gronie najbliższych.

Chipsy mięsne - alternatywa dla słonych przekąsek

Rynek przekąsek mięsnych to w Polsce wciąż młoda, ale z drugiej strony dynamicznie rozwijająca się kategoria. I choć chęć sięgania po tego typu nietypowe warianty sprawia, że konsumenci coraz częściej decydują się na nowości, to dla Polaków istotna jest również wygoda jedzenia mięsnych przekąsek. Z uwagi na to niezwykle popularne stały się małe gramatury, a także produkty, które łatwo wyjąć i schować do opakowania.

Gotowe przekąski mięsne, np. w formie chipsów to cienkie plasterki mięsa o doskonałej chrupkości, które nie są smażone, lecz suszone w różnych zakresach temperatur. Ta przegryzka to tylko suszone mięso i starannie wyselekcjonowane przyprawy, czyli wysokiej jakości skład i zero zbędnego tłuszczu.

Warto dodać, że chipsy mięsne marki Tarczyński charakteryzują się 10-krotnie większą ilością białka i blisko 30-krotnie mniejszą zawartością węglowodanów niż uwielbiane przez nas chipsy ziemniaczane. Co więcej, jest to produkt bezglutenowy. Dzięki wysokiej zawartości białka w przekąskach tego typu, będziemy mieć siłę na każdy aktywny dzień. A w trakcie imprez rodzinnych, nie sięgniemy po niezdrowe słone chipsy, krakersy lub paluszki.

Jak wybrać produkt wysokiej jakości?

Aktualnie na rynku bez problemu znajdziemy wysokiej jakości produkty takie jak np. Gryzzale marki Tarczyński, które charakteryzują się wysoką zawartością mięsa – 170 g mięsa na 100 g produktu. W swoim składzie nie posiadają konserwantów, glutaminianów, fosforanów oraz barwników i mają obniżoną zawartość soli i tłuszczu. Gryzzale to produkt skierowany do najmłodszych, jednak mogą one znaleźć się także na talerzu dorosłych. I nie da się ukryć, że są to jedne z najlepszych kabanosów na rynku.

Bez względu na to, czy spacerujesz po górskich szlakach, odpoczywasz, jeździsz na rowerze czy przygotowujesz domówkę, powinieneś dostarczyć swojemu organizmowi odpowiednią ilość białka. Zarówno dostępne na rynku kabanosy, jak i chipsy mięsne to pełnowartościowe i chrupiące przekąski naturalnie bogate w białko. Nie da się ukryć, że jest to doskonała alternatywa dla słonych i przede wszystkim niezdrowych przekąsek.