Każdy marzy o popularnym „sześciopaku” na brzuchu, aby móc się nim pochwalić na plaży czy też na basenie. Dla wielu jest to niespełnione marzenie - pomimo wielu starań wciąż nie udaje się tego osiągnąć.

Pomimo robienia brzuszków, korzystania z różnych przyrządów, wciąż zwisa nam mała oponka. Poniżej podpowiemy co zrobić, by jednak się jej pozbyć i być zadowolonym z końcowego efektu. Jednym słowem – jak schudnąć z brzucha, który jest dla wielu osób tak problematycznym miejscem.

Jedz regularnie

Oponka na brzuchu bierze się przede wszystkim ze złej diety oraz z tego, że nie jemy o stałych porach. Przez to, że na przykład mamy jednego dnia dwie godziny pomiędzy posiłkami, a następnego dnia osiem, nasz organizm poczuwa się do tego, by magazynować zapasy – a nuż znowu będzie musiał czekać długo na kolejny posiłek. Dlatego regularność to podstawa.

Nie katuj brzucha

Niektórzy myślą, że do pięknego brzucha wystarczy w zupełności wykonywanie ćwiczeń wyłącznie na jego partie mięśniowe. Niestety, musimy was zasmucić – brzuszki siedem razy w tygodniu dadzą mniejszy efekt, niż porządny trening spalający wykonany trzy razy. Nie schudniemy z jednej partii, lecz całościowo, co jest dużo bardziej efektywne. Jak schudnąć w ten sposób? Poprzez przyspieszenie metabolizmu całego ciała.

Napinaj brzuch

Nawet kilkanaście razy dziennie! Kiedy siedzisz, stoisz, jedziesz tramwajem, napinaj brzuch, a następnie go rozluźniaj. Pobudzi go to do działania, a ty zyskasz poprawną postawę. Może cię to zdziwi, ale w pewnym wieku dużo osób zaczyna mieć problemy z poprawną postawą. Składa się na to siedzący tryb życia oraz brak ruchu. Może wystąpić skrzywienie kręgosłupa takie jak lordoza – ona także optycznie zwiększa nam brzuch.

Aeroby!

Pokochaj ćwiczenia aerobowe – nic lepiej nie działa na spalanie tłuszczu z okolic brzucha. Możesz biegać, jeździć na rowerze, korzystać z maszyn na siłowni, takich jak bieżnia czy orbitrek – doradzają specjaliści. Kobiety bardzo lubią zajęcia z trenerami polegające na łączeniu tańca z różnymi ćwiczeniami. Warto się zorientować czy w naszej siłowni nie ma takich treningów. Kiedy zastanawiamy się jak schudnąć z problematycznych partii ciała, swoje pierwsze kroki powinniśmy skierować właśnie tam.

Jedz błonnik

W warzywach czy otrębach znajdziemy dużo błonnika, dzięki któremu poprawimy perystaltykę jelit i uda się nam zlikwidować wzdęty brzuch. Ten składnik obniża także poziom cholesterolu. Dodany do jogurtu czy też koktajlu sprawi, że będziemy czuli się pełni i nasz ośrodek sytości długo nie będzie domagał się większej ilości jedzenia.

Unikaj alkoholu

I to nie tylko piwa, ale także wódki czy wina. Alkohol nie dość, że spowalnia nasz metabolizm, to jeszcze często przy okazji jego picia sięgamy po tłuste rzeczy, które nie służą naszej sylwetce. Warto zastąpić alkohol zdrowymi koktajlami i świeżo wyciskanymi sokami – najlepiej własnoręcznie w domu. Jednak starajmy się jak najczęściej robić też napoje z warzyw – owoce zawierają wszakże dużo cukrów.

Jedz mądrze

Na koniec porada znowu związana z jedzeniem. Bo na pytanie jak schudnąć z brzucha zawsze najważniejszą odpowiedzią będzie: odpowiednią dietą. Nie rezygnuj całkowicie z tłuszczy – jedz te zdrowe, takie jak awokado czy oliwa z oliwek. Zadbaj o bilansowanie posiłków – odpowiednia ilość węglowodanów, tłuszczy i białka sprawi, że efekty będą szybko widoczne.