Dieta pudełkowa to wyjątkowe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą się zdrowo odżywiać, jednak nie lubią gotować lub nie mają czasu na szukanie ciekawych przepisów kulinarnych.

Do niedawna catering dietetyczny cieszył się popularnością jedynie w środowisku celebryckim. W ciągu kilku lat zyskał, jednak na popularności dzięki czemu możemy zamawiać go do naszych domów, biur czy korporacji. Na czym dokładnie polega i ile kosztuje? O tym więcej w dalszej części tego artykułu.

Catering dietetyczny - co to takiego?

Smacznie, zdrowo, bez zmartwień o kalorie. Czyż nie brzmi zachęcająco? Catering dietetyczny to oferta dedykowana dla osób zapracowanych, którzy nie mają czasu na gotowanie, nie lubią tego robić lub po prostu pragną pozbyć się zbędnych kilogramów. Zasady jej działania są bardzo proste. Wystarczy znaleźć odpowiednią firmę oferującą tego typu usługi i zdecydować się na konkretne menu. To świetne rozwiązanie dla osób, którym brakuje czasu, dlatego posiłki są do domu lub pod same drzwi naszego biura. Co więcej, dietetyk firmy cateringowej ustali nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i zaproponuje zestaw, który będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. Składać się on będzie z pięciu dań: śniadania, drugiego śniadania, obiadu, kolacji i przekąski. Decydując się na korzystanie z takiej usługi warto sprawdzić uwagę na menu – kategorie kaloryczne czy ofertę zestawów dla osób z nietolerancjami pokarmowymi czy osób uprawiających sport. Dzięki temu otrzymujemy dietę o określonej kaloryczności np. dla cukrzyków, dietę niskowęglowodanową czy bezglutenową. Ścisła współpraca firmy cateringowej z dietetykiem zwalnia nas z liczenia kalorii i układania jadłospisów, co jest szczególnie wygodne w przypadku osób zapracowanych.

Ile zapłacimy za dietę pudełkową?

Koszt cateringu dietetycznego zależy od kilku czynników m.in. od czasu trwania umowy – im dłużej trwa, tym mniej zapłacimy za korzystanie z usługi. Na cenę zestawu wpływa również rodzaj diety. Najwięcej zapłacimy za dietę specjalistyczną oraz zestawy niskokaloryczne. Średnia cena za 5 posiłków na cały dzień to wydatek rzędu ok. 60 zł do nawet 90 zł za osobę. Co więcej nie musimy zamawiać zestawów na cały tydzień. Jeśli chcemy możemy rozpocząć przygodę z dietą pudełkową możemy zamówić jednodniowy zestaw próbny, którego koszt wynosi ok. 50 zł. Z kolei miesięczny koszt niskokalorycznej diety pudełkowej bez weekendów to ok. 800 zł. Jest to kwota, która niemal dwukrotnie przewyższa dietę skomponowaną samodzielnie używając wartościowych produktów. Część firm oferujących catering proponuje swoim klientom zniżkę przy zakupie abonamentu dla kilku osób. Jeżeli chcielibyśmy skorzystać z takiej usługi, ale nie posiadamy wystarczającej ilości pieniędzy możemy skorzystać z pożyczki pozabankowej z Wonga. Choć korzystanie z takiej diety nie należy do najniższych, warto się na nią zdecydować, gdyż dzięki niej możemy liczyć na pozytywne efekty w odchudzaniu. Spożywanie dań wyłącznie przygotowanych przez catering dietetyczny dostarczy nam odpowiednią ilość energii i makroskładników na cały dzień.

Czy dietę pudełkową można polecić każdemu?

Catering dietetyczny to rozwiązanie polecane dla wszystkich tych, którzy chcieliby zdrowo się odżywiać, jednak nie dysponują odpowiednią ilością czasu, aby przygotowywać posiłki samodzielnie.Posiłki dostarczane przez firmę cateringową cieszą się popularnością zwłaszcza wśród pracowników biur i korporacji, którzy spędzają dużo czasu w pracy. Oferta ta nie jest polecana miłośnikom gotowania, którzy nie chcą rezygnować z gotowania, a także osobom, które lubią ulegać spontanicznym zachciankom żywieniowym. Jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad tym, co jesz zrezygnuj z pomysłu wykupienia takiej diety.

Dobrze dobrany catering dietetyczny to w pełni zbilansowana dieta polecana dla osób, które chcą wyrobić w sobie dobre nawyki żywieniowe. Dzięki niej możemy łatwiej poprawić parametry zdrowotne organizmu a zaoszczędzony czas przeznaczyć na treningi, które w dodatkowy sposób pozwolą walczyć z nadwagą.