Autorem wpisu jest: Sudety IT – Status

W ubiegłą sobotę w Rawiczu podczas obchodów Dni Wędliniarstwa odbyły się kolejne eliminacje X Mistrzostw Polski w Grillowaniu. Na murawie miejskiego stadionu prócz podziwiania rywalizujących ze sobą uczestników Mistrzostw można było posmakować przepysznych wyrobów regionalnych producentów wędlin. A smakowite zapachy skutecznie przyciągały nie tylko Rawiczan, ale i mieszkańców okolicznych miejscowości. Poza licznymi degustacjami na Gości czekało również wiele atrakcji: konkursy, koncerty.

Podczas konkursu ekipy miały za zadanie przyrządzić na grillu cztery rodzaje mięs: filet z kurczaka, pstrąga, karczek wieprzowy i żeberka. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Kurt Scheller – ekspert kulinarny, Ryszard i Elżbieta Greszczykowie – Mistrzowie Polski w Grillowaniu, Witold Stodolny – ZPM H.J. Majerowicz oraz Tomasz Imiński- Hotel Szrenicowy Dwór w Szklarskiej Porębie. Oczywiście nie mogło też zabraknąć tzw. jury degustacyjnego, w którego składzie znaleźli się przedstawiciele władz Miasta.

Jurorzy byli zadowoleni nie tylko ze smakui prezentowanych potraw, ale również z pomysłowych aranżacji stoisk i doskonałym przygotowaniem uczestników. Wyniki eliminacji prezentowały się następująco:

I miejsce – ex aequo Hotel Stary Młyn z Wielichowa w składzie: Karol Stodolny i Tomasz Szrama oraz Gmina Rawicz w składzie: Joanna Jankowska i Robert Szymkowiak

II miejsce – Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grabowscy, który reprezentowali Daniel Katowicz i Robert Przemczyk.

III miejsce – Siedleckie Dziewczyny, czyli: Bernadeta Hanysz, Mieczysława Kicińska i Anna Pawlik.

Przepisy potraw konkursowych można znaleźć na stronie: www.dobrysmak.pl. Laureaci Mistrzostw otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a także przepustki do Wielkiego Finału X Mistrzostw Polski w Grillowaniu, który odbędzie się 30 sierpnia 2008 r.

Obchody Dni Wędliniarstwa oraz eliminacje X Mistrzostw Polski w Grillowaniu odbyły się 21 czrwca 2008 roku. Organizatorami imprezy byli: Firma Sudety IT – Status, Stowarzyszenie Dni Wędliniarstwa oraz Urząd Miasta i Gminy Rawicz.