Wielkanoc w tym roku wypada już pod koniec marca. Najwyższy czas, by zaplanować świąteczne zakupy i nie zostawić ich na ostatnią chwilę. Na świątecznym stole niech będzie smacznie, kolorowo i przede wszystkim zdrowo!

 

Promocje? Nie zawsze

Przedświąteczna oferta jest wyjątkowo bogata. Supermarkety kuszą nas promocjami, gotowymi produktami, szerokim wachlarzem zniżek. Jednak baby i mazurki pieczone zwykle z gotowych półproduktów; chleb, który nie ma zbyt wielu wartości odżywczych; jaja „klatkowe” w ekstra ofercie, tłuste kiełbasy i pasztety – wszystkie niewiele mają wspólnego z prawdziwą żywnością.
Namiawamy was na zdrową alternatywę – by zaplanować zakupy wcześniej, postawić na jakość, racjonalność i ekologię. Przesunąć akcent z codziennej gonitwy, na spokojne planowanie, rodzinną atmosferę, wspólne zakupy i gotowanie.

 

Na co zwracać uwagę robiąc zakupy?

Kluczowe dla jakości jest pochodzenie produktów – stąd przewaga bazarów nad dużymi marketami. Na bazarze, mając kontakt zazwyczaj bezpośrednio z producentem, zawsze możemy zapytać skąd pochodzi dany produkt, jak uprawiane były warzywa czy owoce, jakie mają wartości odżywcze. Rolnicy i producenci wkładają w swoją pracę sporo serca i zaangażowanie, cenią sobie rozmowę z klientem, chętnie odpowiadają na wszystkie pytania.

BioBazar_Urodziny_11_04_2015_005
Wśród nich wyróżniają się szczególnie rolnicy gospodarstw ekologicznych. W swoich uprawach całkiem rezygnują z nawozów sztucznych, a w hodowli liczy się dla nich los i dobrobyt zwierząt. Dbają o to, by dostarczane Klientom produkty były zawsze najwyższej jakości, a najlepszym na to dowodem jest smak! Ekologiczne produkty objęte są certyfikatem w postaci zielonego eurolistka, co gwarantuje, że w ekologicznych jajach nie znajdzie się ani odrobina antybiotyków czy hormonów, chleb będzie upieczony z najlepszych ziaren (zazwyczaj na zakwasie), mięso i wędliny będą pozbawione sztucznych dodatków, co gwarantuje niepowtarzalny aromat!

Ekologiczne produkty objęte są certyfikatem w postaci zielonego eurolistka

Ekotargi w Polsce

Regularne targi żywności ekologicznej od jakiegoś czasu organizowany są już w trzech miastach Polski. BioBazar Fabryka Norblina w Warszawie działa w środy (10-18), piątki (16-20) i soboty (8-16); BioBazar Młode Miasto w Gdańsku w soboty (8-16); BioBazar Huta Baildon w Katowicach w soboty (7:30-15:00), a do tego nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że planowany jest także drugi dzień. W każdym z nich, kilkudziesięciu wystawców z całej Polski zjeżdża się regularnie, by dostarczyć warzywa, owoce, nabiał, wędliny, mięso, przetwory czy ryby z najczystszych regionów naszego kraju. W ofercie jest także gama produktów importowanych (głównie z południa Europy), oczywiście certyfikowanych.

Bio Bazar Ekologiczne znaczy certyfikowane
Zakwas na żur, a może gotowy ekożurek, warzywa na sałatkę – ze sprawdzonych upraw, prawdziwy chleb na zakwasie, baby, mazurki, ciasteczka z najlepszych jakościowo produktów, nawet wyjątkowe wino na świąteczny stół, a do tego najważniejsze – ekologiczne jajka w różnych odmianach, ale zawsze od zdrowych kur!
Nawet dla zabieganych znajdzie się coś ekstra -na każdym BioBazarze będzie okazja by zamówić gotowe potrawy na Wielkanocny stół!

Zakupy ekologiczne na BioBazarze

Umiar i rozwaga

Ekologia to stan ducha i racjonalne podejście do wydatków i zapasów. Polacy kochają robić zapasy, a co za tym idzie, marnują ok. 9 milionów ton żywności rocznie. Stąd ekologiczne święta wiążą się również ze świadomym planowaniem zakupów. Nie ma nic gorszego, niż marnowanie jedzenia. Warto więc, planując święta, obliczyć jaka ilość dla naszej rodziny i naszych gości jest nam potrzebna, zapytać o ich preferencje, tak by wszystkie dania zniknęły ze stołu. Jeśli jednak zostanie nam zapasów, można część zamrozić, albo urządzić poświąteczne przyjęcie dla przyjaciół.
Ekologicznie znaczy przede wszystkim racjonalnie i zdrowo, dlatego warto szukać produktów ze znakiem jakości – mówi Katarzyna Antonik-Heller, biotechnolog i diet coach związana z katowickim BioBazarem – Jeśli myślicie o wyprawieniu zdrowych świąt Wielkanocnych, to tym bardziej zapraszamy na zakupy na BioBazar.

Biobazar lokalizacje:

BioBazar Huta Baildon
Ul. Bracka 20
Katowice
Sobota 7:30-15:00

Biobazar Fabryka Norblina
Ul. Żelazna 51/53
Warszawa
Środa 10-18 | piątek 16-20 | sobota 8-16

BioBazar Młode Miasto
Ul. Popiełuszki (Nowa Wałowa)
Gdańsk
Sobota 8-16

UWAGA! BioBazary w Wielką Sobotę będą nieczynne!
Na zakupy zapraszamy wyjątkowo w Wielki Piątek (25.03), każdy z BioBazarów otwarty w godz. 10.00 - 18.00.