Zaczynasz urlop i pragniesz odpocząć od kuchni. Tak bardzo, że nawet Gordon Ramsay nie zachęciłby cię do zalania makaronu wrzątkiem i wymieszania go z gotowym sosem. Całe szczęście, że ludzkość wymyśliła wakacje z wyżywieniem. Jakie są zalety tego rozwiązania?

Śniadanie w kapciach - pełna wygoda

Może w Hiszpanii przyjemnie jest ubrać się, zejść do kawiarni i razem z sąsiadem smakować bagietkę w promieniach porannego słońca. Ba, może nawet przyjemnie jest w Polsce, ale nie w twojej rzeczywistości. Ty marzysz o tym, by na gotowe śniadanie zejść w kapciach, w miarę szybko przyjąć dawkę energii, która rozbudzi w tobie chęć zdobywania świata, i ruszyć przed siebie. Wygoda ma wiele twarzy i wczasy z wyżywieniem nad morzem pokazują jedną z nich. Ktoś powie – przecież w kapciach można zrobić sobie śniadanie w czterech ścianach. Dla ciebie jest oczywiste – jeśli na tym wyjeździe chcesz w pełni odpocząć, takiego scenariusza nie bierzesz nawet pod uwagę.

Korzystne pakiety - szczęśliwe finanse

Urlop nad morzem rządzi się swoimi prawami, a wypoczynek nad Bałtykiem z dziećmi (sprawdź polecane noclegi nad morzem na Dzieckowpodrozy.pl) u boku stanowi w ogóle odrębne zagadnienie. Tu smażalnia ryb, tam naleśniki, tu “chce mi się pić”, tam “jeszcze jednego gofra”. I w ten sposób, wraz z kolejnymi godzinami spędzonymi na powietrzu, twój portfel zadziwiająco się uszczupla. Wiadomo, dobrze jest sprawiać sobie takie przyjemności, ale pamiętajmy, że wyżywienie w pakiecie z noclegiem może okazać się korzystniejszą opcją pod względem ceny. Prawdopodobnie otrzymasz zniżkę na cały pobyt, a jeśli wyżywienie obejmie 3 główne posiłki dnia, to już naprawdę skorzysta na tym twój budżet.

Pewność posiłku czy zabawa w kotka i myszkę

Nic tak nie stresuje jak szukanie wolnych miejsc w dobrej restauracji w nadmorskich kurortach w szczycie sezonu. Wszyscy znamy te hasła, które działają na nas jak płachta na byka. “Brak miejsc”, “Czas oczekiwania 50 minut”, “Proszę poszukać po drugiej stronie ulicy” – niejeden kabaret miałby pożywkę dla swojego występu. Niestety wcale nie jest ci do śmiechu, gdy razem z rodziną szukasz wśród tłumów miejsca do jedzenia, twoje dziecko wchodzi w tryb “daj jeść lub przepadnij na zawsze”, więc w rezultacie siadacie gdziekolwiek, gdzie nie odmówią wam talerza czegokolwiek, co przypomina jedzenie. Szukanie posiłku nad morzem w szczycie sezonu to prawdziwy test dla i tak nadwątlonej cierpliwości rodzica. A przecież miało być tak miło.

Jakość wyżywienia a niepewność niespodzianki

Dlaczego warto wybrać wczasy nad morzem z wyżywieniem? W hotelu, zwłaszcza takim prowadzonym z myślą o rodzinach z dziećmi, możesz liczyć na sprawdzone produkty i najwyższą jakość tego, co masz na talerzu. Dzieci mają też często osobne menu, które dba o ich delikatne żołądki (zapomnijmy o tym wczorajszym cheeseburgerze z budki na plaży, dobrze?). Takie hotele nie mogą sobie pozwolić na to, by ich produkty były nieświeże i zaszkodziły setkom zakwaterowanych w nich osób. Z kolei jedzenie, które zjesz na mieście, często nie zagwarantuje ci ani jakości, ani walorów smakowych. Ile razy zdarzyło ci się zadać pytanie “Czy te ryby naprawdę są świeże?”. Odpowiedź na to pytanie oczywiście będzie zawsze taka sama, tylko czasem ton głosu da nam poznać, że lepiej uciekać i nie oglądać się za siebie.

Każdy sam musi rozsądzić, czy woli wybrać wczasy nad morzem z wyżywieniem, czy bez wyżywienia. I jedno, i drugie rozwiązanie ma oczywiście swoje zalety. Jeśli jednak chcesz zapomnieć o gotowaniu, a przy okazji lubisz, gdy ktoś przyrządza ci dobre jedzenie i niemal podaje je na talerz, to za pierwszą opcję prawdopodobnie sobie podziękujesz.