Noe Festiwal, impreza, której podstawowym celem jest PROMOCJA KULTURY WINA rusza już za niecałe dwa tygodnie – w sobotę, 4 czerwca. Festiwal odbędzie się w w Katowicach w Kinoteatrze Rialto. Portal nawidelcu.pl został partnerem medialnym wydarzenia. Już teraz, w imieniu organizatorów, zapraszamy na prelekcje i degustacje.

Noe Festiwal, ma z jednej strony misję edukacyjną – poprzez organizowanie otwartych paneli dyskusyjnych z fachowcami z branży, a z drugiej strony – to okazja, by zapoznać konsumentów z bogatą ofertą importerów i dystrybutorów wina w Polsce. By wino stawało się coraz bliższe, ciekawsze i bardziej zrozumiałe, by było produktem wybieranym z przekonania – świadomiej i chętniej – mówi Marian Jeżewski, jeden z organizatorów wydarzenia.
Tegorocznym gościem specjalnymi będą Węgry, Ambasada Węgier objęła Patronat Honorowy nad III edycją Noe Festiwalu w Katowicach. Patronem Medialnym jest Magazyn Wino.

Program NOE Festiwalu

  • 12:00 – rozpoczęcie Festiwalu
  • 12.15 – oficjalne przywitanie honorowych gości i uczestników Festiwalu

PRELEKCJE:

  • 13:00 – 13:30 : pan Piotr Piętka, Dyrektor Polskiego Instytutu Badawczego i Muzeum w Budapeszcie: „Nie tylko papryka! – kuchnia węgierska w praktyce”
  • 14:30 – 15:00 : pan Andrzej Woźnikowski, Degustator, miłośnik wina i dobrej kuchni, członek Towarzystwa Chevalerie du Verre Gallant.: „Tokaj i Eger – różnice i podobieństwa”.
  • 16:00 – 16:30 : Jarosław Śliwka i Patryk Krysta, szefowie kuchni: „Winne wina – czyli o tym, co wina są winne kuchni, a co kuchnia winom – wykorzystanie wina w gotowaniu oraz jak ważną rolę wino pełni w kuchni”.
  • 17:00 – 17:30 : pan Michał Bardel, Redaktor naczelny „Czasu Wina”, dziennikarz i nauczyciel akademicki: „Wino jako przedmiot akademicki, czyli o pierwszym polskim podręczniku wiedzy o winie”.
  • 18:00 – zakończenie

Serdecznie zapraszmy!

 

Miejsce NOE Festiwalu

Kinoteatr Rialto Katowice,

ul. Św. Jana 24,

40-012 Katowice

Więcej informacji na stronie organizatora TUTAJ

 

Jedyny taki Festiwal w Polsce. Zapraszamy na święto wina!