Iluzja w L’Entre Villes, czyli nieprzewidywalna kolacja z Wojciechem Bartczakiem

Relacja z kolejnego spotkania z serii “Kitchen Art With The Greatest” w sopockiej restauracji.

 

Czego zasmakowali uczestnicy kolacji?

Nie zaskoczy Was pewnie fakt, że i tym razem dużo się działo. Dobór tak oryginalnego i kreatywnego chefa, jakim jest Wojciech Bartczak, do przeprowadzenia wyśmienitej kolacji typu live-cooking, musiał skutkować sukcesem. Było magicznie, tajemniczo i niepowtarzalnie.

Co Wojciech Bartczak przygotował dla swoich licznych gości? Największym zaskoczeniem były “potrawy”, których na co dzień nie pojmujemy jako jedzenie, a więc między innymi jadalna ziemia czy jadalne kamienie. W wieczornym menu znalazły się także między innymi takie specjały, jak: sos z bursztynówkulbin w kurkowej oprawie czy hućka. Każde danie i przystawka miało wspólną cechę: było niesamowicie wyśmienite i błogo pieściło podniebienia gości!

Kamień/Mech
Mirabelka/Wasabi/Werbena

Nowalijki
Marchew/Rzodkiew/Bursztyn

Pieczywo
Wędzone masło/Hyćka/Kakao

Zupa
Kalmar/Pomidor/Trawa żubrowa

Ryba
Kulbin/Estragon/Kurki

Ptak
Gołąb/Pektyna/Lejkowiec

Jabłoń
Truskawka/Kardamon/Miód

– mówi Event Manager Restauracji.

Doborowe towarzystwo i świetna atmosfera

W imieniu organizatora bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną degustację niebanalnych smaków. Bardzo miło nam, że jednym z gości był Krzysztof Szulborski, Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich.

Chef kuchni Sławomir Hahn (wywiad z nim znajdziecie tutaj:  Sławomir Hahn – wywiad z chefem restauracji L’Entre Villes) stworzył idealny duet z gościem specjalnym, Wojciechem Bartczakiem. Ich nieco odmienne charaktery i niezaprzeczalnie świetnie umiejętności kulinarne pozwoliły poczęstować gości nie tylko niespotykanymi smakami podanymi w oryginalny sposób, ale także niesamowitą atmosferą, jaka panowała tego dnia w sopockim L’Entre Villes.

“Kitchen Art With The Greatest” to nie tylko uczta dla podniebienia. To także prawdziwa uczta dla oczu. Idealna synergia smaków, zapachów, barw i aromatów – właśnie tego można spodziewać się po wydarzeniach z tego cyklu. Śledźcie naszą stronę i nie przegapcie kolejnej edycji! Jesteście ciekawi, kto poprowadzi kolejną kolację live-cooking?