Autorem wpisu jest: Dorota Mrówka

Na szczęście doczekaliśmy czasów, kiedy można kupić alkohol nie tylko w supermarkecie lub osiedlowym kiosku, ale także w specjalistycznych sklepach, z kompetentną obsługą i dużym wyborem towaru wysokiej jakości. Powstaje ich coraz więcej – i to nie tylko centrach wielkich miast, ale także znacznie mniejszych miejscowościach.

Jednym z takich miejsc jest nowy sklep „Górna Półka”, który rozpoczął swoją działalność dokładnie minutę po północy, w czwartek, 16 listopada. Skąd taka dziwna pora? Właściciele sklepu postanowili bowiem połączyć otwarcie z nocną degustacją Beaujolais Nouveau.

Na stosunkowo niewielkiej powierzchni sklepu znalazło się kilkaset rodzajów alkoholi – wina niemal za całego świata, koniaki, whisky i whiskey, bourbony, likiery, wódki, miody pitne, piwa itp. Nie lada kąskiem dla koneserów są limitowane serie trunków, których nie można znaleźć w zwykłych sklepach.
Atrakcją są także zestawy upominkowe – wysokiej klasy alkohole w eleganckich opakowaniach. W sklepie można także kupić kieliszki, otwieracze i inne akcesoria.
Co ważne dla przyszłych klientów sklepu – ceny dostosowane są do każdej niemal kieszeni. Najdroższe alkohole kosztują wprawdzie od 200 do 400 zł, ale znaleźć tu można również bardzo dobre wina już za 30 zł.

Górna Półka różni się od innych sklepów tym, że jej właściciele mają ambicje stworzenia w tym miejscu swoistego centrum dobrego smaku. Planują organizowanie tu degustacji i spotkań z importerami oraz dystrybutorami markowych alkoholi.
Pierwszą imprezą tego typu była degustacja tegorocznego Beaujolais, która pomimo późnej pory przyciągnęła kilkanaście osób.

Górna Półka, to nie tylko miejsce w centrum Imielina, to także sklep internetowy (www.gornapolka.pl). Można w nim znaleźć najnowszą ofertę, opisy każdego alkoholu, informacje na temat płatności oraz sposobu dostawy.

Górna Półka. Sład alkoholi, ul. Imielińska 88, Imielin.

Otwarcie sklepu odbyło się 16 listopada 2006 roku.