FOOD FEST! Katowice, to nowa impreza w Szybie Wilson, która ma odbywać się cyklicznie, 4 razy w roku. Pierwsza edycja, tuż przed wiosną, 20.03.2016 r. Będzie na co popatrzeć, a co najważniejsze, będziemy mieli co smakować.

Na FOOD FEŚCIE pojawi się 80 wystawców, drobni przedsiębiorcy, restauratorzy i food truck’i, a co najważniejsze dla nas, jako redakcji nawidelcu.pl, producenci i dystrybutorzy regionalnych produktów z całego świata. Nie zabraknie również świeżych produktów z okolicznych gospodarstw sprzedawanych bezpośrednio przez producentów. Organizatorzy stawiają na jakość, a my już ostrzymy zęby.

Oprócz strefy targowej, będzie i festiwalowa scena, gdzie swoje umiejętności zaprezentują wystawcy. Przekażą uczestnikom wiedzę i doświadczenia. Pokażą jak w prosty sposób można przygotować smaczne potrawy nie wydając na to majątku.

 

Promocja lokalnych przedsiębiorców

To główny cel imprezy. Oprócz tego organizatorzy chcą zwiększać świadomość kulinarną zwiedzających.

Głodni pojedzą potraw z czterech stron świata, będzie coś dla wegetarian i mięsnych. Ma być smacznie i zdrowo.

FOOD FEST!Katowice. Impreza będzie największym tego typu wydarzeniem na Górnym Śląsku. Całości dopełnią pokazy kulinarne, degustacje oraz wspólne gotowanie pod okiem specjalistów.

 

Wystawcy, produkty, degustacje, pokazy

Będzie można skosztować ekologicznych oliw, miodów z pasieki, wędzonych ryb z lokalnej hodowli, kozich, owczych, krowich serów i innych produktów od producentów.

Będzie modnie, bo na festiwalu pojawią się smakolyki koreańskie, indyjskie, amerykańskie, greckie czy japońskie. Nie będzie promocji korporacji, tylko drobnych lokalnych inicjatyw.

Na scenie festiwalowej swoje umiejętności zaprezentują kucharze, będzie można degustować do woli.

 

Lokalizacja, informacje praktyczne

FOOD FEST!Katowice odbędzie się w Galerii Szyb Wilson, największej prywatnej galerii sztuki nowoczesnej w Polsce, która powstała w wyremontowanych budynkach dawnego szybu kopalni „Wieczorek”. Targi odbędą się w trzech salach o łącznej powierzchni niespełna 2 tysięcy metrów kwadratowych. Strefa Food Truck ulokowana zostanie nieopodal głównego wejścia na teren imprezy.

Do Galerii łatwo dojechać komunikacją miejską. Przystanki nieopodal terenu festiwalowego mają autobusy nr: 76, 109, 920 oraz 930. Na zmotoryzowanych czeka natomiast bezpłatny parking. Wskazówki jak dojechać: http://www.szybwilson.org/kontakt.html

Festiwal FOOD FEST! odbywać się będzie cyklicznie, 4 razy do roku.

Plakat food fest festiwal w Katowicach