Food trucki w oryginalnym wydaniu już niedługo zawitają do Radomska! Kto wybiera się na Festiwal Smaków?

Radomsko to klimatyczna miejscowość w województwie łódzkim. Jak co roku, wydarzeniem towarzyszącym Dniom Radomska jest Festiwal Smaków – spotkanie z lokalnymi wytwórcami i hodowcami czy producentami tradycyjnych przekąsek i potraw, takich jak tatarczuch i radomszczańska zalewajka. Tegoroczna uczta w Parku Solidarności odbędzie się już 3 i 4 czerwca.

nalesniki food truck

tortilla food truck

tost food truck

Regionalne specjały

Wśród lokalnych produktów, których będzie można zasmakować podczas Dni Radomska nie zabraknie radomszczańskiej zalewajki, tatarczucha czy kugla. Do degustacji dostępne będą również prawdziwe, oryginalne oscypki oraz tradycyjne wędliny, przygotowywane zgodnie z recepturami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.

bagietka food truck

Festiwal Smaków w Radomsku zaspokoi także kubki smakowe koneserów win, piw i nalewek.

Nie tylko smaki!

Choć nazwa wydarzenia sugeruje, że na festiwalu będziemy się tylko zajadać, to w rzeczywistości Dni Radomia to szereg ciekawych atrakcji i okazji do spotkania interesujących osób. Oprócz food trucków serwujących szeroki wachlarz dań z całego świata, spotkamy także wytwórców oryginalnych przedmiotów, czyli rękodzielników. Będzie to więc także okazja do zakupienia nietuzinkowych ozdób, które idealnie sprawdzą się jako prezent.

kanapka food truck

Ci, którzy akurat w ciągu dnia nie będą głodni, będą mogli także zakupić produkty przygotowane zgodnie z tradycyjnymi przepisami do konsumpcji w zaciszu domowym

Kiedy i gdzie?

Festiwal Smaków odbywa się w ramach Dni Radomska. Organizatorzy zapraszają uczestników imprezy na przekąski w godzinach od 11:00 do 20:00.

Czy ktoś z naszych czytelników się wybiera? Widzimy się na strefie gastro! 😉