Autorem wpisu jest: Sudety IT

Na Targu Węglowym w Gdańsku dbyła się kolejna edycja Mistrzostw Polski w Grillowaniu. O prawo udziału w Finale, który odbędzie się 28 lipca we Wrocławiu, walczyło 12 ekip amatorskich i zawodowych z Pomorza. Konkurs grillowania zorganizowany przez Sudety IT – Festiwale Smaku oraz Pomorskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, był elementem VIII Festiwalu Dobrego Humoru. I potwierdziła się teoria, że dobry humor zawsze towarzyszy dobremu grillowaniu.

Aura, jaka panowała w dniu imprezy była niezwykle kapryśna – od palącego słońca po ulewę, która była tak wielka, że zawodnicy musieli chronić grille przed zalaniem strugami wody. Jednak bez względu na pogodę grillowanie daje dużo frajdy, a przygotowane na nim potrawy mają zawsze smak przygody.

Kokursowe potrawy oceniali kucharze zawodowi (jury profesjonalne) i smakosze – tym razem byli to zaroszeni aktorzy, satyrycy i dziennikarze uczestniczący w Festiwalu Dobrego Humoru.

Wiele satysfakcji sprawił organizatorom udział w konkursie najmłodszego w Polsce grillowego zespołu – Magdy i Marcina Ludwiczaków. W nagrodę za odwagę i udany debiut, organizator Mistrzostw Janusz Stańczyk zaprosił młodych mistrzów do udziału w Finale Mistrzostw Polski w Grillowaniu, gdzie poza konkursem zaprezentują swoje umiejętności.

A oto wyniki Pomorskiej Edycji IX Mistrzostw w Grillowaniu – Grill Pary Festiwal:

Kucharze zawodowi :
1. Hotel Królewski w składzie: Wojciech Harapkiewicz i Daniel Chrzanowski
2. „Dadi" Catering w składzie: Dariusz Danielewicz i Krzysztof Toruński
3. Park Hotel w składzie: Kamil Wóciak, Mariusz Siwak oraz Michał Majewski

Amatorzy :
1. „Bączki" w składzie: Elżbieta Bąk i Andrzej Bąk
2. „Policyjna rodzinka II" w składzie: Bogusław Nowakowski i Ewelina Ptak
3. „Grillomaniacy" w składzie: Katarzyna Kacprzak i Robert Kacprzak

Impreza odbyła się na Targu Węglowym w Gdańsku 30 czerwca 2007 roku.

 

Foto: Sudety IT

Na zdjęciu: jury ocenia ekipę Restauracji Królewskiej

Galeria: ekipa "Bączków" – mistrzów kategorii Amatorzy, najmłodsi uczestnicy griilowania – Magda i Marcin Ludwiczakowie, uroczyste ogłoszenie wyników