Jeśli sądzisz, że najlepszą włoską pizzę zjesz wyłącznie w słonecznej Italii, to… jesteś w błędzie. Wbrew pozorom ten kultowy wypiek dostępny jest także w naszym kraju. Nie wierzysz? W takim razie udaj się do Bar Caffe Buon Giorno czyli miejsca, w którym serwowane potrawy mają iście włoski smak!

Bar Caffe Buon Giorno

Masz ochotę na spędzenie leniwego, słonecznego popołudnia we wnętrzu włoskiej kafejki? W takim razie najwyższa pora udać się do kawiarni Buon Giorno. Zanim jednak zaczniesz pakować walizkę jednocześnie rezerwując bilety na lot do Włoch, śpieszymy z wiadomością, że wspomniana kafeteria zlokalizowana jest nie w Italii, a w… małopolskich Kętach. Czemu zatem określamy ją mianem włoskiej? Ponieważ Bar Caffe Buon Giorno niczym nie różni się od typowej, włoskiej kawiarni. Znajdziesz tu więc zarówno klimat malowniczej Italii, jak i potrawy czy nawet wystrój wprost ze słonecznych Włoch. Pozostaje tylko rozsiąść się w wygodnym fotelu z widokiem na Italię (ściany kawiarni zdobią fototapety z uliczkami włoskich miast) i rozkoszować smakiem włoskich napojów i potraw. Jakich konkretnie?

Włoskie smaki w Małopolsce

Bar Caffe Buon Giorno rozpoczęło swoją działalność wiosną 2021. Wtedy też swego rodzaju gwiazdą kawiarni była przepyszna, niezwykle aromatyczną kawa parzona w oryginalnych, włoskich ekspresach najwyższej jakości. Naturalnie w dalszym ciągu jest ona obecna w menu kawiarni. Aktualnie goście Buon Giorno mają do wyboru 13 rodzajów kaw, w tym m.in. Americano, Cappuccino, Espresso, Latte, a także pozycje serwowane na zimno np. Ice Latte z kostkami lodu czy też mrożoną kawę z lodami, bitą śmietaną i słodkim syropem.

Zarówno kawy, jak i przekąski serwowane w Bar Caffe Buon Giorno szybko zyskały popularność wśród mieszkańców Kęt. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom podjęto decyzję o rozszerzeniu działalność Bar Caffe Buon Giorno. Tym samym od jesieni 2021 r. w Bar Caffe Buon Giorno dostępne są nie tylko napoje i mniejsze dania, ale również prawdziwa, włoska pizza!

Co sprawia, że włoska pizza dostępna w ofercie Bar Caffe Buon Giorno jest tak wyjątkowa? Otóż powstaje ona przy użyciu wysokogatunkowej mąki, prawdziwych drożdży oraz dodatków prosto ze słonecznej Italii. Dzięki temu obecne w menu kompozycje smakowe na długo pozostają w pamięci gości opisywanego lokalu. Warto dodać, iż pizza z Buon Giorno dostępna jest zarówno w wersji bianca (bez sosu pomidorowego), jak i rossa (z sosem pomidorowym). Co prawda w karcie dostępnych jest aż 19 wariantów smakowych, jednak – jeśli żaden z nich nie przypadnie nam do gustu – istnieje również możliwość dodania do wypieku wybranej wędliny bądź warzyw. Możemy również pokusić się o zamianę sera Mozzarella na Bufala.

Bar Caffe Buon Giorno to kawiarnia i pizzeria w Kętach, do której warto udać się o każdej porze dnia. Rano – na pobudzającą, włoską kawę, po południu – na danie obiadowe takie jak lasagne czy penne, a wieczorem – na pyszną pizzę i lampkę włoskiego wina lub drinka. Co więcej, Buon Giorno jest również pierwszą w Polsce klubokawiarnią klubu 555, który skupia ludzi zainteresowanych rozwojem osobistym.