Czy wiecie, że jeden z hoteli na świecie postanowił zaskoczyć swoich gości i choinkę udekorował drogocennymi zegarkami i pierścionkami. A może zainteresuje Was fakt, że obliczono, iż Mikołaj chcący odwiedzić wszystkie rkaje świata w ciągu jednej doby, w każdym z nich spędziłby maksymalnie 7 minut! Jeśli nie przepadacie za zimowym klimatem na pewno zainteresuje Was fakt, że podczas naszych grudniowych świąt, w Brazylii temperatura osiąga nawet 30 stopni Celsjusza! Chcecie znać więcej ciekawostek dotyczących Bożego Narodzenia? Czytajcie dalej!

Zwyczaje kulinarne

Co kraj to obyczaj – w przypadku kulinariów, to powiedzenie w pełni się sprawdza! Czy wiecie, że aż 49% Polaków nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia, w szczególności wigilii bez dań rybnych? Anglicy zaś, od pierogów, barszczu i kutii, wolą pudding i to on króluje na brytyjskich stołach. Anglicy w czasie Bożonarodzeniowych świąt zjadają aż 25 milionów sztuk tego tradycyjnego dania! Z drugiej strony, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych zajadają się przepysznymi, różnymi rodzajami szynek, a także ogromnymi, specjalnie przygotowywanymi indykami! Tych ostatnich, w Ameryce zjada się aż 22 miliony.

A we Francji inaczej!

We Francji, kraju, który kojarzy się nam z winem i serami, na wigilijnym stole królują owoce morza, takie jak ostrygi i ryby. Prawdziwym przysmakiem, za którym szaleją, jest foie gras, czyli popularnie nazywany pasztet strasburski. Francuzi wigilijny wieczór rozpoczynają w akompaniamencie szampana lub wina o odpowiednich nutach smakowych. Według danych, we Francji w okresie świątecznym w ciągu jednej minuty spożywa się aż 270 kg ostryg, 700 kg indyka i 97 kg pasztetu!

Źródło: Blog HRS.com

Święta Bożego Narodzenia w liczbach

infografika_-wisteczna_podroz_dookola_globu