Thierry Ayel

Jestem francuskim Szefem Kuchni i Mistrzem Cukiernictwa, który od wielu lat mieszka w Polsce. Zanim tu trafiłem, ukończyłem Technikum Małej i Dużej Gastronomii w Saint-Etienne, a następnie otrzymałem dyplom studiów zawodowych na kierunku „Hotelarstwo-Gastronomia” wydany przez Rektora Akademii w Lyonie (Francja).

Wieloletnie doświadczennie zdobywałem w ekskluzywnych restauracjach Francji i Szwajcarii. Jak to w życiu bywa, do Polski przyjechałem turystycznie i zostałem na stałe.

Thierry Ayel, francuski szef kuchni, mistrz cukiernictwa

Polska

Kocham to co robię, dlatego w Polsce chciałem nauczyć się nowych smaków. W polskich restauracjach zgłębiałem tajniki kuchni polskiej, jednocześnie dzieląc się wiedzą i doświadczeniem w zakresie smaków kuchni europejskiej.

Deser – jak biżuteria

Jestem wielkim miłośnikiem cukiernictwa. Poznawanie i odkrywanie nowych smaków, trendów to moja pasja, która przekłada się na moją pracę z deserami.

„każdy deser jest jak biżuteria. Powinien być elegancki i wysublimowany.”

francuskie makaroniki

Moja praca

Staram się dzielić moją pasją, wiedzą i doświdczeniem z innymi. Jednocześnie cały czas się szkolę, by podnosić swoje kwalifikacje.

Od blisko 10 lat uczestniczę w pracach jury, zarówno podczas konkursów kulinarnych jak i cukierniczych, o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Organizuję pokazy kulinarne, podczas których prezentuję m.in. dania kuchni śródziemnomorskiej oraz desery na talerzu. Przeprowadzam szkolenia i warsztaty dla amatorów i profesjonalistów. Swoje umiejętności prezentuję również podczas live cooking na imprezach okolicznościowych oraz w domu klienta. Chętnie pracuję z młodzieżą ze szkół hotelarsko-gastronomicznych organizując pokazy i szkolenia.

Francja na talerzu

Aktualnie jestem właścicielem firmy „Francja na talerzu”, której celem jest promowanie kulinarnej kultury Francji, a także kuchni śródziemnomorskiej, cukiernictwa i deserów na talerzu. Prowadzę szkolenia i warsztaty na terenie całego kraju.

Gotuję także w domu klienta.

Więcej informacji na stronie facebooka Thierry Ayel oraz na fanpage „Francja na Talerzu”.

Tel. +48 513 26.23.50

mail: [email protected]

Thierry Ayel Francja na talerzu

Zdjęcia: Thierry Ayel