Marian Jeżewski

SONY DSC

Marian Jeżewski. Winoznawca, miłośnik wina, lubię wino oglądać, mieszać, wąchać, siorbać, całować… Prowadzę projekt Studio Wina, gdzie opisuję swoje doznania związane z tym szlachetnym trunkiem, informuję, edukuję. Prowadzę projekt 12 miesięcy w winnicy.

Jestem współtwórcą i współorganizatorem NOE Festiwalu, za którego sprawą cały czas propaguję kulturę picia wina w Polsce.

Uważam, że „wino piją ludzie szczęśliwi. Bo im to nie przeszkadza. Ludzie szczęśliwi nigdzie się nie spieszą, mają czas, by z winem się zaprzyjaźnić, by je zauważyć, by się nad nim pochylić i pozachwycać. Popatrz jak urokliwie głęboka czerwień skrzy się w kieliszku, jak „płacze” spływając gęstymi łezkami po ściance. Co za wspaniały bukiet! Od razu przypomina mi się jak babcia robiła konfiturę wiśniową…

Lubię te chwile napięcia, kiedy otwieram nową butelkę – co zastanę tym razem w środku? Czy będzie to znajomość na dłużej? Zachwycę się, czy rozczaruję? Albo, czy będzie mi smakować podobnie jak ostatnim razem?… Czegoś mi tu brakuje, wtedy było jakieś inne… towarzystwo? nastrój? jedzenie?… Wino zmienia się, żyje, jak człowiek. To samo nigdy nie jest takie samo.”

Więcej takich i podobnych przemyśleń znajdziecie na mojej stronie STUDIO WINA, na którą serdecznie zapraszam.