Akcesoria do pieczenia ciast – co warto mieć w kuchni?

Kiedy przygotowania do Wielkanocy wchodzą w decydującą fazę, a czasu do przybycia pierwszych gości jest coraz mniej, dobrze jest mieć pod ręką akcesoria do pieczenia, dzięki którym przygotowanie świątecznych słodkości przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

  1. Blacha do pieczenia z pokrywką do transport

Akcesoria kuchenne, w tym również te przeznaczone do pieczenia, można mnożyć niemal w nieskończoność. Zatem, bardzo ważne jest to, żeby wybierać produkty wielofunkcyjne, dzięki którym będzie można zaoszczędzić miejsce (to szczególnie istotne w przypadku małych kuchni). Jednym z nich jest blacha do pieczenia wyposażona we wkładkę na 12 muffinów, którą dzięki uchwytom na pokrywce z łatwością przetransportujesz na rodzinne spotkanie czy party przyjaciół. Dzięki temu, że jej wnętrze jest pokryte powłoką nieprzywierającą, doskonale sprawdza się podczas pieczenia i równie dobrze się czyści.

świąteczne wypieki

    2. Szpatuły cukiernicze do dekorowania tortów i ciast

W przypadku ciast wielkanocnych, tak samo ważny, jak zniewalający smak jest efekt wizualny. Gotowe wypieki warto przed podaniem na stół odpowiednio udekorować i upiększyć. Do tego celu przydadzą się szpatuły cukiernicze dekorowania tortów i ciast, które można dostać tutaj: https://www.tchibo.pl/wielkanocne-sniadanie-t400112542.html. Duża szpatułka pomoże równomiernie wygładzić masę maślaną na wierzchu, z kolei mała przy się przy dekoracji boków ciasta.

   3. Zestaw misek kuchennych

Wśród akcesoriów do pieczenia ciast, nie powinno zabraknąć różnej wielkości misek kuchennych, w których będzie można w komfortowy sposób mieszać i przygotowywać produkty na wypieki. Najlepiej zawsze mieć pod ręką zestaw trzech misek o różnej średnicy z wielofunkcyjną pokrywką. Wspomniana pokrywka może być wykorzystywana na różne sposoby: jako osłona zapobiegająca chlapaniu, podstawka lub tradycyjna pokrywka do przechowywania.

   4. Wałek do wykrajania ozdobnych różyczek z ciasta

Wiele osób często musi stawać przed dylematem: jakie ciasteczka upiec? Żeby uzyskać wypieki o określonym kształcie, trzeba posiadać odpowiednie gadżety. Tchibo proponuje nowe rozwiązanie – specjalny wałek do wykrajania ozdobnych różyczek z ciasta. Razem z produktem, zapaleni cukiernicy otrzymują książeczkę z przepisami. Tym samym, mają mnóstwo gotowych pomysłów na domowe wypieki.

tchibo - wypieki

5. Sito do przesiewania mąki i przecierania

Specjalne sito 2 w 1 służy zarówno do przesiewania mąki, jak i przecierania produktów. Bez problemu można je umieszczać na garnkach lub miskach o różnej średnicy. W zestawie znajduje się również szpatułka, która ułatwia korzystanie z produktu, podobnie jak dwa uchwyty po bokach.