Chyba każdy z nas jadł frytki i większość osób je lubi, nie są one możne najzdrowsze ze względu na to że zazwyczaj są smażone na oleju, aczkolwiek mimo to są bardzo dobre.

Frytki mimo tego że jest to względnie proste danie, w różnych restauracjach smakuje inaczej, w jednych lepiej w innych zupełnie zwyczajnie. Na to proste danie jest bardzo wiele przepisów, które mają smakowo upodobnić je do tych podawanych w znanych sieciach fast food. Robiąc frytki w domu, każdy z nas chce żeby były jak najlepsze, żeby były chrupiące i miały idealny złocisty kolor i były jak w najmniejszym stopniu nasiąknięte tłuszczem.

Smaczny przepis na Frytki

Sam przepis na frytki jak z mcdonalds na przykład, wcale nie jest jest jakoś bardzo skomplikowany, aczkolwiek drobne zmiany powodują że zmienia się smak frytek. Wystarczy kilka dodatków a zrobisz najsmaczniejsze frytki, jakie jadłaś/ eś do tej pory. Dokładny przepisz na frytki jak z mc donald’s znajdziesz na tej stronie http://medicot.pl/przepis-na-frytki-z-mcdonalda/

Wartość Odżywcza frytek

Jak pisaliśmy na początku, nie jest to najzdrowszy posiłek, mowa o frytkach smażonych na głębokim oleju, który zawiera wiele nasyconych kwasów tłuszczowych, które niestety nie są zbyt zdrowe dla naszego zdrowia. Dodatkowo porcja samych frytek ok 100 g zawiera ponad 300-350 kcal i ok 15-20 g tłuszczu, frytki są zazwyczaj tylko dodatkiem, więc jeżeli do tego dorzucimy coś innego, suma zjadanych kcal potrafi sięgnąć 600 kcal a to tylko jeden posiłek. Frytki, które przyrządza się w piekarniku mają dużo mniej kalorii, ze względu na to że nie są smażone na oleju.

Poza ich negatywnym wpływem tzn, że smażone na oleju i są kaloryczne, to mają też wiele pozytywnych właściwości jak np, sporo witamin z grupy C, D, E, K, czy też B oraz B12, kwas foliowy. Jeżeli chodzi o minerały to mamy w nich min. wapń, magnez, żelazo, potas, fosfor czy też sód oraz cynk. Czyli wbrew pozorom, nasz niezdrowy posiłek wcale nie jest taki nie zdrowy, nie licząc wysokiej kaloryczności.

Więcej informacji na temat ciekawych przepisów jak i właściwości różnych dań znajdziesz na stronie medicot.pl