Sportowy strój na przebranie, ręcznik, klapki, żel pod prysznic, odtwarzacz muzyki, butelka wody – to obowiązkowe wyposażenie każdego entuzjasty spędzania wolnego czasu na siłowni.

Co bardziej zapobiegliwi wrzucają też do torby lub plecaka energetyczną przekąskę, na wypadek gdyby intensywność wykonywanych ćwiczeń wycisnęła z nich ostatnie poty. Zwykle są to batony proteinowe, banany, ciastka owsiane, ale równie dobrze w roli dodatkowej porcji mocy sprawdzą się sałatki z tuńczykiem.

Wielkie małe co nieco!

Nie ma znaczenia, czy akurat wykonujemy kilka powtórzeń z hantlami na poziomej ławce, bierzemy udział w grupowym aerobiku czy podkręcamy tempo na bieżni elektrycznej – każdy wysiłek fizyczny prowadzi do stopniowego wycieńczenia i narastającego odczuwania głodu. Dlatego warto mieć pod ręką pełnowartościowe, lekkostrawne danie, które w trybie natychmiastowym dostarczy naszemu organizmowi niezbędne do regeneracji składników odżywczych, a przy tym nie obciąży zbytnio żołądka. Dostępne w różnych wersjach smakowych (m.in. z kukurydzą, marchewką, groszkiem i czarnymi oliwkami) sałatki z tuńczykiem Salatino mają wszelkie podstawy, aby stać się pierwszym wyborem fitness klubowiczów. Wzbogacone zbożami stanowiącymi cenne źródło węglowodanów, zapewniają wystarczającą dawkę energii gotową postawić na nogi najbardziej wyczerpane i złaknione jednostki. Do tego są niskokaloryczne, co z pewnością docenią osoby zbijające wagę, i nie zawierają żadnych konserwantów ani wzmacniaczy smaku, co czyni je w pełni zdrowym pożywieniem.

Ale najważniejsza korzyść kryje się w ich składniku bazowym – tuńczyku…

Białko w służbie mięśni

Białko to najważniejszy budulec tkanek organicznych, w tym mięśni. Odpowiada za ich prawidłową budowę i funkcjonowanie, regeneruje je po odbytym treningu. Dlatego nie może zabraknąć go w diecie osób systematycznie uprawiających sport. Najlepiej przyswajalne, a tym samym najbardziej pożyteczne są białka pełnowartościowe zawierające wszystkie aminokwasy egzogenne (izoleucynę, leucynę, lizynę, metioninę, fenyloalaninę, treoninę, tryptofan i walinę), czyli takie, których organizm nie jest w stanie sam wyprodukować. To one w dużym stopniu odbudowują zniszczone po ćwiczeniach włókna mięśniowe i decydują o przyroście, sile i wytrzymałości mięśni. Wchodzący w skład prawie każdej sałatki Salatino tuńczyk zapewnia ich pełną gamę.

Jeśli więc wybieramy się na siłownię w poszukiwaniu optymalnej formy i nienagannej sylwetki, pamiętajmy o odpowiednio zbilansowanym posiłku, który wesprze nas w naszych wysiłkach. Oferowane w niewielkich, płaskich opakowaniach, bez problemu mieszczących się w wypchanych pozostałymi akcesoriami torbach lub plecakach, sałatki z tuńczykiem Salatino niewątpliwie do takich należą.