Roboty kuchenne to obecnie jedne z najchętniej wybieranych sprzętów kuchennych. Ich zaletą jest wielofunkcyjność, którą doceni każdy miłośnik gotowania. Robot kuchenny pozwala uzyskać idealną konsystencję ciasta na wypieki, zmielić mięso, zrobić pyszny i zdrowy domowy sok, przygotować domowe lody, a także poszatkować warzywa na sałatkę.

Nieograniczone możliwości i wielka moc

Robot kuchenny powinien być wyposażony w wydajny silnik. Jego moc decyduje o tym, jak długo urządzenie będzie mogło pracować na pełnych obrotach oraz jakie rezultaty za jego pomocą osiągniemy. Aktualnie w sprzedaży dostępne są roboty wielofunkcyjne o bardzo zróżnicowanych parametrach silnika. Liderem na rynku robotów kuchennych jest marka Bosch oraz jej roboty z serii OptiMUM. Wybór mocy robota zależy od tego, jak często będziemy z niego korzystali oraz jakie czynności planujemy za jego pomocą wykonywać. Prawdziwi pasjonaci domowych wypieków, dla których pieczenie to znacznie więcej niż tylko okazjonalna czynność, powinni wybrać najlepsze w swojej klasie urządzenia o dużej mocy. Idealnym sprzętem dla wymagających są roboty kuchenne Bosch z serii OptiMUM, do których należy model MUM9BX5S65. Dzięki mocy 1500 W oraz inteligentnemu czujnikowi ciasta (Smart Dough Sensor) świetnie sprawdzi się do przygotowywania ciast drożdżowych oraz wykonywania bardziej wymagających czynności. Osoby, które okazjonalnie przygotowują proste ciasta mogą natomiast postawić na urządzenia o nieco niższej mocy. Do przygotowywania lekkich ciast, ubijania piany z jajek oraz domowej bitej śmietany świetnie sprawdzą się roboty kuchenne o mocy 1000 W. Należą do nich urządzenia MUM5 marki Bosch, w tym model MUM58420 w atrakcyjnym kolorze fuksji. Roboty Bosch MUM5 kupić można także w innych kolorach m. in. kremowym, szarym, miętowym, czerwonym oraz białym, co pozwala na dostosowanie ich designu do wystroju kuchni oraz naszych preferencji.

Konstrukcja oraz funkcjonalność robotów kuchennych

Wśród wielofunkcyjnych robotów kuchennych znajdziemy urządzenia planetarne i tradycyjne. Roboty planetarne, oprócz ruchu mieszadeł wokół własnej osi, obracają je także wokół misy, co pozwala dokładnie wymieszać wszystkie składniki oraz zapobiega przywieraniu masy do ścianek misy. Będą więc dobrym wyborem dla osób szukających szybkiego i wydajnego urządzenia. Wybierając robot kuchenny warto również zwrócić uwagę na jego konstrukcję oraz wykorzystane materiały. Misa robota powinna być wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która zagwarantuje jej trwałość oraz atrakcyjny wygląd przez długi czas. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku obudowy, która powinna być wykonana z dobrej jakości metalu.

Robot kuchenny Bosch – idealny wybór dla najbardziej wymagających

Roboty kuchenne Bosch to świetnej jakości urządzenia, które spełnią oczekiwania wszystkich, nawet najbardziej wymagających użytkowników. Robot kuchenny Bosch z serii OptiMUM to nie tylko wysoka moc, ale również zestaw praktycznych rozwiązań, takich jak wbudowana waga, timer oraz automatyczne programy, dzięki którym każdemu uda się uzyskać doskonałe ciasto drożdżowe, optymalnie ubić pianę z białek oraz przygotować bitą śmietanę o idealnej konsystencji. Dzięki wbudowanej wadze wszystkie składniki można zważyć bezpośrednio nie tylko w misie, ale także blenderze kielichowym służącym do przygotowywania koktajli. Ciężar poszczególnych produktów można wygodnie odczytać na elektronicznym wyświetlaczu. Roboty kuchenne Bosch warto wybrać także ze względu na szeroki wybór akcesoriów oraz ich wysoką funkcjonalność. W robotach kuchennych Bosch MUM5, w zależności od modelu, dostępne są bowiem takie akcesoria, jak m. in. przystawki do krojenia warzyw i owoców, mikser, wyciskarka do cytrusów, maszynka do mielenia mięsa oraz innowacyjna przystawka do krojenia w równą kostkę. Partnerem artykułu jest marka Bosch Home – oferująca roboty kuchenne. Więcej na Bosch-home.pl.