W dzisiejszych czasach mnóstwo osób stawia na zdrową żywność. Dotyczy to również napojów. Przykładowo, świeżo wyciśnięty sok z owoców jest doskonałym, orzeźwiającym oraz zdrowym napojem. Jednak aby prawidłowo go przygotować, należy zaopatrzyć się w specjalne urządzenia, takie jak wyciskarki do soków.

Świeże soki - sok z jabłek czy naturalny sok z winogron?

Naturalne soki od dawien dawna były synonimem zdrowia. Mogą być zrobione zarówno z owoców, jak i z warzyw. Zawierają mnóstwo witamin oraz są wolne od różnego rodzaju dodatków, które niezbyt korzystnie wpływają na ludzki organizm. Sok z jabłek, gruszek, truskawek, cytrusów (takich jak np. pomarańcze), albo marchwi, czy też z selera, najlepiej jest wypić niemal natychmiast po wyciśnięciu. Wówczas będzie on zawierał najwięcej witamin i będzie też bardzo zdrowy. Ale jak zabrać się do samodzielnego zrobienia naturalnych soków?

Otóż pierwszym zadaniem jest zakup świeżych i dobrych owoców lub warzyw. Jednak jest to tylko pierwsza część sukcesu. Druga to nabycie wyciskarki dobrej jakości, dzięki której będzie można przygotowywać smaczne napoje. Na rynku jest ich mnóstwo. Jak zatem wybrać tę właściwą?

Prezentacja wyciskarki do soków

Wyciskarki są obecnie towarem, o który zabiega mnóstwo klientów. Nic dziwnego, bowiem dzięki nim możemy nie tylko delektować się pysznymi, naturalnymi sokami, ale jednocześnie dbamy o swoje zdrowie. Zatem nie powinno nas dziwić, że najlepsze wyciskarki kosztują nawet kilka tysięcy złotych.

Na początku musimy zdobyć nieco informacji o tych produktach, a podczas zakupu wyciskarek nie wolno zapominać o kilku bardzo ważnych szczegółach. Po pierwsze należy wybrać urządzenie trwałe, odporne na zabrudzenia. Najlepiej, jeśli wyciskarka zrobiona jest ze stali nierdzewnej. Oczywiście warto też (choć nie jest to najważniejszy element) dobrać urządzenie pod względem kolorystycznym. Na rynku dostępna jest cała masa wyciskarek w przeróżnych barwach. Dlatego warto zastanowić się, która z nich pasować będzie najlepiej do naszej kuchni.

Po drugie dobrze jest wybrać produkt, posiadający opcję wolnoobrotowego wyciskania. Dzięki temu będzie można wycisnąć sok z owoców, a także z warzyw niemal do samego końca. Ważne jest to, że w takiej sytuacji ścianki urządzenia nie ulegają zniszczeniu. Wyciskarka wolnoobrotowa jest zatem doskonałym wyborem dla osób, które chcą wycisnąć z warzyw i owoców jak najwięcej soku.
Po trzecie ważne jest to, ażeby wyciskarka była wyposażona w urządzenie pozwalające na kontrolowanie gęstości uzyskanego soku, czyli tzw. manetkę. Dość istotne jest również posiadanie odpowiedniego wałka ślimakowego oraz wydajnego silniczka indukcyjnego.

Kupując wyciskarkę, warto też pamiętać o względach bezpieczeństwa. Dobrze jeśli posiada ona specjalne czujniki, a także odpowiednią szerokość komory, do której wkłada się owoce lub warzywa. Na ogół te urządzenia projektowane są w ten sposób, aby małe dzieci nie mogły włożyć do nich ręki. Dobrej jakości wyciskarka powinna mieć również odpowiedni system chłodzenia. Dzięki temu będzie ona chroniona przed przegrzaniem, a tym samym ewentualną awarią.

Wyciskarka do owoców i warzyw Hurom

Jeśli wciąż mamy problem z podjęciem decyzji dotyczącej zakupu wyciskarek, z pomocą może przyjść firma Hurom. Zajmują się oni bowiem produkcją tych urządzeń od 1974 roku i znajdują się w ścisłej czołówce jeśli chodzi o jakość oferowanego sprzętu.

Hurom proponuje swoim klientom kilkadziesiąt modeli przeróżnych wyciskarek. W bogatej ofercie można zakupić pojedyncze urządzenia, ale również mogą znajdować się one w zestawach, np. ze squeezerami. Wystarczy wejść na stronę firmy, aby przekonać się o różnorodności oferty. Klienci mają w czym wybierać.

Wyciskarka Hurom cena

Produkty Hurom nie należą do najtańszych, ale wybierając je możemy być pewni, że otrzymamy urządzenie najwyższej jakości. Przykładowo, za model Hurom HA-TBC09, musimy zapłacić 1190 złotych, zaś za wyciskarkę Hurom HW PRO HW-SBE18 należy zapłacić aż 7790 złotych. Zakupów można dokonać poprzez internet, zaś większość nabytych produktów ma aż 10 lat gwarancji.